Firma Alfa Termika podjęła wyzwanie stawiane przez dzisiejszy rynek urządzeń grzewczo wentylacyjnych i zaprezentowała urządzenie Hot Box ND.


Hot Box ND został zaprojektowany i jest wytwarzany z zachowaniem szczególnej dbałości o najwyższy poziom techniczny, nowoczesną stylistykę oraz osiągnięcie znakomitych parametrów użytkowych.
Wraz z niezawodną automatyką urządzenie zapewnia ekonomiczne i wysoko wydajne ogrzewanie jak również schładzanie powietrza w pomieszczeniach o średniej i dużej kubaturze.
Cechą w sposób szczególny wyróżniającą urządzenie Hot Box ND jest jego wyważona i przemyślana forma dostarczająca doskonałych wrażeń estetycznych, mogących zadowolić nawet najbardziej wymagających architektów, stylistów oraz projektantów wnętrz. Efekt ten może zostać spotęgowany poprzez zastosowanie specjalnie zaprojektowanej, estetycznej konsoli, która umożliwia całkowite zamaskowanie wszystkich rur i przewodów instalacyjnych doprowadzonych do urządzenia oraz elementów takich jak zawory czy ich siłowniki montowanych w jego bezpośredniej bliskości.
Dodatkowo konsola daje możliwość dowolnego ustawienia urządzenia w płaszczyźnie poziomej oraz obrót głowicy urządzenia w płaszczyźnie pionowej +/-15 stopni.
Atutem jest również możliwość dopasowania kolorystyki obudowy do indywidualnych potrzeb klienta.



Hot Box ND jest bardzo dojrzałą konstrukcją zaprojektowaną w oparciu o najwyższej klasy sztukę inżynierską co pomimo zwartej formy urządzenia gwarantuje optymalne rozmieszczenie elementów wsadowych przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich relacji wymiarowych pomiędzy nimi. Rezultatem jest zachowanie dużej sprawności urządzenia oraz osiągnięcie niespotykanie niskiego poziomu hałasu wywoływanego przez urządzenie.
Obudowa urządzenia wykonana jest z najwyższej jakości tworzywa sztucznego gwarantującego doskonałe właściwości mechaniczne przy zachowaniu odpowiedniej wytrzymałości na temperaturę i promieniowanie UV.
Specyfika zastosowanego materiału w połączeniu z nowatorskim rozwiązaniem jednoczęściowej obudowy umożliwia absorpcję części drgań powstałych podczas pracy urządzenia co natychmiast przekłada się na dodatkowe obniżenie jego głośności.
Suma cech posiadanych przez urządzenie Hot Box ND stawia go w czołówce urządzeń tego typu wytwarzanych zarówno w kraju jak i za granicą.
Bez najmniejszych obaw można je stosować wszędzie tam gdzie do tej pory instalacja takich urządzeń wzbudzała kontrowersje z powodów ich estetyki lub głośności.
Dlatego też należy się spodziewać iż Hot Box’y ND spotkamy w obiektach takich jak centra handlowe, puby, dyskoteki, hale sportowe, hale wystawiennicze, kościoły, urzędy, salony samochodowe oraz sklepy i poczekalnie, oraz tam gdzie takie urządzenia są już dobrze zadomowione czyli w magazynach, hurtowniach, warsztatach, halach fabrycznych, pomieszczeniach gospodarczych i szklarniach – przecież każdy chce przebywać w estetycznym, miłym i przyjaznym otoczeniu.