FERRO wprowadza do obrotu armaturę pomiarową pod własną marką. Termometry, manometry i termomanometry pozwalają na pomiar parametrów instalacji zarówno pod względem ciśnienia jak i temperatury pracy. Urządzenia mogą być wykorzystane w instalacjach wodnych, gazowych, centralnego ogrzewania jak również w instalacjach przemysłowych. Wysokie parametry techniczne zapewniają dokładny i niezawodny pomiar.

Nowość FERRO - armatura pomiarowa pod własną marką
Termometry – występują w obudowach ze stali ocynkowanej. Pokrywy wykonane są z tworzywa odpornego na zarysowanie, a tarcze o średnicach 63 mm i 100 mm z aluminium lakierowanego proszkowo. Mechanizm pomiarowy opiera się na spirali bimetalicznej. Zakres temperatury wynosi od 0 do 120oC.
Obudowy manometrów wykonane są z ABS o wysokiej odporności, pokrywy z tworzywa odpornego na zarysowanie, a tarcze o średnicy 63 mm z aluminium lakierowanego proszkowo. Manometry o klasie dokładności 2,5 oparte są na sprężynie bourdona ze stopu miedzi kształtu C. FERRO oferuje dwa rodzaje urządzeń o skali pomiaru ciśnień od 0 do 4 bar i od 0 do 10 bar.

Termomanometry – posiadają obudowę opracowaną w technologii ABS, pokrywy z tworzywa i aluminiowe tarcze lakierowane proszkowo, o średnicach 63 mm i 80 mm. Mechanizmem ciśnieniowym w urządzeniach jest manometr oparty na sprężynie bourdona, który pozwala na dokonanie pomiarów w zakresie od 0 do 6 bar. Termometr działa na spirali bimetalicznej i posiada skalę pomiaru od 0 do 120oC.