Koncern Swegon wprowadził w 2018 roku na rynek nowy produkt – centralę wentylacyjno-klimatyzacyjną GOLD RX/HC ze zintegrowaną rewersyjną pompą ciepła.

Na rynku znajdziemy wiele urządzeń pozwalających na dostarczenie właściwej ilości powietrza wentylacyjnego, o odpowiednich parametrach temperaturowych do obsługiwanych pomieszczeń. GOLD RX/HC to centrala wentylacyjno-klimatyzacyjna, która łączy je wszystkie w sobie, gwarantując kompaktowe rozwianie w zakresie przygotowania i obróbki powietrza wentylacyjnego.

 

Jedno urządzenie, wiele korzyści

GOLD RX/HC zapewnia właściwą wymianę powietrza, a także chłodzenie i ogrzewanie w jednym i tym samym urządzeniu. Pozwala to na planowanie przestrzeni technicznych pod kątem wymaganej powierzchni, instalację urządzenia oraz jego późniejsze uruchomienie w odniesieniu do konwencjonalnych rozwiązań z rozdzielonym agregatem chłodniczym lub pompą ciepła.

GOLD RX/HC jest wielofunkcyjnym rozwiązaniem, które umożliwia uzyskanie oszczędności związanych z koordynacją wielu branż oraz często różnych dostawców. Wybierając GOLD RX/HC, zyskujesz gwarancję prawidłowej pracy całego systemu bez potrzeby trudnej integracji międzybranżowej.

 

Efektywność energetyczna i komfort w każdym trybie

W trybie pracy, w którym wymagane jest dostarczenie niewielkiej ilości energii cieplnej lub chłodniczej, GOLD RX/HC będzie pracował z wykorzystaniem tylko odzysku ciepła na wymienniku obrotowym. Zagwarantuje to maksymalizację efektywności energetycznej odzysku ciepła z powietrza wywiewanego. Ten tryb dla wielu stref klimatycznych pozwala na pokrycie większości średniorocznego zapotrzebowania!

W przypadku wzrostu zapotrzebowywania na energię cieplną GOLD RX/HC uruchamia zintegrowaną pompę ciepłą w trybie grzania. Lokalizacja wymienników pompy ciepłą umożliwia wykorzystanie nieodebranej przez układ odzysku ciepła energii. Urządzenie cechuje się wyjątkowo szerokim zakresem pracy, co pozwala na bezawaryjną oraz wydajną pracę, gwarantującą nieprzerwaną produkcję energii cieplnej dla temperatury zewnętrznej do -25ᵒC.

GOLD RX/HC posiada unikalną funkcjonalność układu sterującego, która wykorzystuje modulację prędkości obrotowej koła rotora do najmniejszej możliwej wydajności pompy ciepła. Dzięki temu możliwa jest dokładna regulacja temperatury powietrza nawiewanego nawet przy bardzo niskim zapotrzebowaniu na moc cieplną/chłodniczą.

W przypadku wzrostu temperatury zewnętrznej i wystąpieniu zapotrzebowania na chłodzenie, centrala GOLD RX/HC odwraca kierunek pracy układu chłodniczego tak, by energia chłodnicza była dostarczana do strumienia powietrza nawiewanego. Urządzenie zaprojektowane zostało do pracy w trybie chłodzenia dla temperatury zewnętrznej wynoszącej do +35ᵒC.

 

Dowiedz się więcej