Jedną z gwarancji udanych zakupów w centrum handlowym jest panująca w nim komfortowa temperatura. Nowoczesna Galeria Świdnicka posiada ten element udanego biznesu - rozwiązania grzewcze marki Buderus.


fot. Buderus

 

Galeria Świdnicka to pierwsze centrum handlowe nowej generacji w Świdnicy. Powstały w miejscu dawnych zakładów przemysłowych budynek nawiązuje do najlepszych wzorców architektury dolnośląskiej, a jednocześnie łączy tradycję z nowoczesnością. Galeria to aż 24 tys. m2, na których mieszczą się sklepy, klub fitness, restauracje i kawiarnia, a nawet kino z czterema salami.

Tak kompleksowy obiekt wymaga efektywnego i niezawodnego systemu ogrzewania, dlatego inwestorzy wybrali rozwiązanie marki Buderus.


fot. Buderus

 

Nowoczesny system grzewczy
W Galerii Świdnickiej zainstalowano kaskadę dwóch kotłów stojących żeliwnych Buderus Logano G615 o łącznej mocy 1,94MW. Kotłownie umiejscowiono na dachu. Kotły współpracują z gazowymi dwustopniowymi palnikami nadmuchowymi. W celu zapewnienia jak najlepszej regulacji oraz ciągłej pracy układu centralnego ogrzewania, kotłownia została wyposażona w automatykę serii Logamatic 4000. Każdy z obiegów grzewczych sterowany jest z uwzględnieniem temperatury zewnętrznej. Do odprowadzania spalin utworzono dwa niezależne kominy jednościenne, które zostały wykonane ze stali szlachetnej w technologii dwupłaszczowej wraz z izolacją. Powietrze do spalania doprowadzane jest z zewnątrz bezpośrednio do pomieszczenia kotłowni. 


fot. Buderus

 

Dowiedz się więcej