Nowe niskotemperaturowe konwektory Aquarea Air współpracują z pompami ciepła Aquarea. Są one bardzo kompaktowe, ponieważ ich głębokość wynosi zaledwie 13cm. Ponadto są bardziej efektywne aniżeli grzejniki podczas normalnego ogrzewania. Konwektory z nowej serii przeznaczone są głównie do domów energooszczędnych oraz niewielkich przestrzeni biurowych.

Nowe wysokowydajne konwektory Aquarea Air od  Panasonic.
Praca konwektorów w trybie grzania może odbywać się na dwa sposoby. W pierwszym z nich urządzenia wykorzystują jedynie efekt promieniowania. Drugi sposób wymaga uruchomienia także wentylatora stycznego o bardzo niskim zużyciu energii. Zapewnia on przepływ powietrza z wymiennika ciepła o dużej powierzchni do wnętrza przedniego panelu urządzenia i ogrzewanie za pomocą konwekcji. Wentylator jest wyposażony w asymetryczne łopatki, dzięki którym nie emituje uciążliwego szumu jak zwykłe klimakonwektory. Co ważne, Aquarea Air – w przeciwieństwie do standardowych grzejników wymagających temperatury 50 stopni Celsjusza, mogą być zasilane wodą o temperaturze 35 stopni. W efekcie układ, który tworzą z pompami ciepła Aquarea, jest jeszcze bardziej efektywny.

Aquarea Air

Nowe konwektory Panasonic działają również w trybie chłodzenia. Jest to możliwe dzięki pracy wentylatora oraz zasilaniu zimną wodą produkowaną przez pompy ciepła. Powstające podczas tego procesu skropliny są zbierane za pomocą tacy ociekowej i wyprowadzane poza urządzenie.

Prędkość wentylatora jest regulowana w sposób ciągły przez sterownik temperatury wyposażony
w proporcjonalny układ sterowania. Konwektor może być również kontrolowany za pomocą termostatu z ekranem dotykowym. Dodatkowo, gdy trzeba zminimalizować głośność jego pracy, zastosowanie znajduje tryb nocny.

Nowe urządzenia Panasonic są dostępne w trzech rozmiarach o różnej mocy, co pozwala dopasować je w zależności od charakterystyki pomieszczenia. Konwektory wyposażone są w zawór trójdrogowy i cechuje je bardzo łatwa instalacja.

Konwektory Aquarea Air stanowią uzupełnienie linii pomp ciepła Aquarea. Zastosowane w nich rozwiązania umożliwiają uzyskanie o 32 proc. wyższej wydajności grzewczej niż w przypadku standardowych grzejników, a wbudowany wentylator zapewnia skuteczne chłodzenie w lecie. W efekcie nowe konwektory pozwalają na tworzenie efektywnych i elastycznych układów z wykorzystaniem pomp ciepła Panasonic – mówi Tomasz Lenarczyk, Sales Manager w firmie Panasonic.

Konwektory Aquarea Air są dostępne u dystrybutorów Panasonic w cenach rozpoczynających się od 4099 złotych netto.