Firma Wigmors wzbogaciła swoją ofertę o 3 nowe lampy UV produkcji Mastercool. Lampy służą do lokalizowania nieszczelności w miejscach, gdzie jest ograniczona przestrzeń, jak i tych, gdzie przestrzeni jest więcej. Do tych ostatnich w szczególności nada się model 53518-UV, wyposażony w funkcję zoom emitowanego światła UV.

NOWE WYKRYWACZE NIESZCZELNOŚCI  UV MASTERCOOL
Nowe lampy UV

53512-UV i 53517-UV
Obie lampy różnią się przede wszystkim ilością zastosowanych diod UV. W modelu 53512-UV jest ich 12, natomiast w modelu 53517-UV – 17. Posiadają wytrzymałą obudowę, wykonaną z anodowanego aluminium. Zasilane są 3 bateriami AAA, których jeden zestaw wystarcza na 5 godzin ciągłego działania. Żywotność diod wynosi 25 000 godz. (czyli niemal 3 lata) – można więc śmiało stwierdzić, że żaden użytkownik nie zdoła ich „zużyć”. W zestawie okulary ochronno – wzmacniające.


53518-UV
Poszukującym bardziej zaawansowanych rozwiązań z powodzeniem możemy polecić lampę 53518-UV. Posiada ona – nowatorską na rynku – funkcję ZOOM, pozwalającą na regulację skupienia emitowanego światła UV (za pomocą obrotowego pierścienia zamontowanego na rączce). Umożliwia pracę w 2 trybach – super jasnym oraz oszczędnym. Nietypowy jest sposób zasilania lampy - do wyboru, za pomocą akumulatorka lub 3 baterii / akumulatorków AAA. Zarówno akumulator wraz z ładowarką, jak i komplet baterii AAA znajdują się w zestawie, w którym znaleźć można także okulary ochronno-wzmacniające. Lampa umożliwia od 3 do 5 godzin ciągłej pracy.