Wentylatory KVK Slim i KVK Silent już teraz spełniają wymogi dyrektywy ErP 2020. Nowe urządzenia są proste w montażu, użytkowaniu i łatwe w serwisowaniu.

Nowe modele wentylatorów KVK Slim oraz KVK Silent standardowo dostarczane są z 4 uchwytami montażowymi, ułatwiającymi instalację. Istnieje też możliwość montażu w dowolnej pozycji. Dzięki obudowie z alucynku (klasa odporności C4) można je stosować nawet w wilgotnym środowisku.

KVK Slim to nowa seria wentylatorów z izolowaną pokrywą. Kompaktowa budowa KVK Slim zapewnia instalację w każdej możliwej pozycji. Dostępne są w wersji od 100 do 500mm i zastępują dotychczasową serię KVO. Minimalna wysokość zabudowy pozwala na zastosowanie urządzenia w różnych instalacjach.

Izolowana pokrywa wentylatorów KVK Slim gwarantuje ich cichą pracę. Wysoka szczelność sprawia, że są niezwykle wydajne. Umożliwia to wybór mniejszego wentylatora, co wpływa na niższe koszty zakupu i użytkowania.

KVK Slim występują zarówno w dwóch wersjach z silnikami AC, jak również EC. Wersje z silnikami EC mają w standardzie potencjometr umożliwiający płynną regulację 0–100%. Potencjometr może być łatwo zastąpiony przez bardziej zaawansowane technologicznie sterowniki.

KVK Silent to nowa seria wentylatorów kanałowych. Specjalna izolacja o dużej gęstości sprawia, że urządzenia są wyjątkowo ciche. Zastępują dotychczasową serię KVKE oraz część serii KVK.

Wentylatory KVK Silent są cichsze od modeli dostępnych na rynku. To powoduje, że są idealne do zastosowań w biurach, gdzie wymagany jest niski poziom dźwięku. Izolacja zabezpiecza także przed wykraplaniem i umożliwia instalację w miejscach o niższej temperaturze, jak np. poddasze. Wersje z silnikami EC mają w standardzie potencjometr umożliwiający płynną regulację 0–100%. Potencjometr może być łatwo zastąpiony przez bardziej zaawansowane technologicznie sterowniki. KVK Silent posiada pokrywę na zawiasach, dzięki czemu instalacja jest łatwa, a eksploatacja przyjazna użytkownikowi.

 

Dowiedz się więcej