Chiński producent poszerza swoją ofertę w Polsce. Wśród urządzeń i systemów oferowanych przez markę pojawił się moduł AHU-KIT, który obsługuje chłodnice i nagrzewnice freonowe. Nowa jednostka zapewnia połączenie wymiennika freonowego w centrali wentylacyjnej z agregatem VRF.

Nowe urządzenie do współpracy z centralami wentylacyjnymi TOSOT

Nowy zestaw pracuje w szerokim zakresie mocy chłodniczej i grzewczej, przez co z powodzeniem może być stosowany w małych centralach wentylacyjnych, ale również tych, które obsługują wielkie komercyjne powierzchnie, jak np. galerie handlowe, kluby fitness czy biurowce. W skład zestawu wchodzą dwa urządzenia -  elektroniczny zawór rozprężny oraz skrzynka sterowania. Jednostki wewnętrzne AHU-KIT są kompatybilne ze wszystkimi agregatami komercyjnymi systemów TMV, o wydajności zaczynającej się już od 9kW. Możliwość łączenia urządzeń AHU-KIT w moduły poprawia efektywność oraz zakres pracy instalacji, która w ramach jednego systemu osiąga moc nawet 168kW, utrzymując pobór mocy pojedynczej jednostki na poziomie 5W, co przekłada się na ekonomiczność rozwiązania. Nieduże wymiary urządzeń zapewniają łatwy montaż, a kompaktowa konstrukcja - dopasowanie do różnorodnych przestrzeni.

Podstawowe wersje układów wyposażonych w AHU-KIT mogą być kontrolowane przy użyciu dedykowanego sterownika standardowego, który oprócz zasilania wymiennika centrali, pełni szereg dodatkowych funkcji tj. sterowanie wentylatorem centrali czy wyświetlanie kodu błędu. Istnieje także szansa na wyposażenie modułu w dodatkowe elementy – bramkę MODBUS do komunikacji z inteligentnymi systemami zarządzania budynkiem BMS oraz płytkę sterującą.

Moduł komunikacji AHU-KIT jest nowoczesnym urządzeniem, umożliwającym współpracę jednostek zewnętrznych systemu TMV5, TMV5 MINI oraz TMV5 SLIM z wymiennikami freonowymi central wentylacyjnych jako źródło chłodu lub ciepła. Szereg opcji połączeń modułu AHU-KIT z systemem TMV5 daje wiele możliwości - do pojedynczego agregatu lub zestawu agregatów można podłączyć jedną jednostkę, dwie jednostki szeregowo oraz wiele jednostek równolegle. Moduł może także pracować jako jedna z jednostek wewnętrznych większego systemu VRF, gdzie do każdej centrali jest podłączona pojedyncza jednostka lub równolegle dwie jednostki.

 

Dowiedz się więcej