Bosch przedstawia kolejny model kotła z innowacyjnej linii urządzeń, które łączą w sobie wysoką efektywność i nowoczesny design.


fot. Junkers-Bosch

Bosch Condens GC7000iW to jednofunkcyjny wiszący kocioł kondensacyjny przeznaczony do współpracy z zasobnikami c.w.u.

Cechą charakterystyczną kotła Bosch Condens 7000i jest niezwykle innowacyjny design. Jego fronty wykonane są ze specjalnego hartowanego szkła, a urządzenie jest dostępne w kolorach białym lub czarnym. To wszystko wraz z kompaktowymi wymiarami modeli Bosch Condens 7000i doskonale nadaje się do montażu w eksponowanych miejscach i wszędzie tam, gdzie mamy do dyspozycji niewielką przestrzeń. 

Urządzenia dostępne są w wersjach mocy nominalnych 14, 24, 35 i 42kW, dzięki czemu możliwe jest ich zastosowanie w niewielkich apartamentach, małych i dużych domach oraz większych budynkach biurowych lub użyteczności publicznej.

Wysokie walory techniczne nowych kotłów kondensacyjnych Bosch Condens 7000i potwierdza ich klasa efektywności energetycznej A, niski pobór mocy elektrycznej (np. w trybie czuwania do 2 W) oraz super niska emisja tlenków azotu (klasa NOx 6).


fot. Junkers-Bosch

Bosch Condens 7000i to modele jednofunkcyjne typu system, co oznacza, że są one przeznaczone do zasilania w ciepło instalacji grzewczych oraz przygotowane do współpracy z zasobnikami ciepłej wody użytkowej.  Dodatkowo w planach jest wprowadzenie do sprzedaży modeli dwufunkcyjnych, które zapewniają ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową, wyposażonych w przepływowe wymienniki c.w.u. W przypadku obiektów o niewielkim zapotrzebowaniu na moc cieplną, atutem kotłów Bosch Condens 7000i jest szeroki zakres modulacji mocy do 1:8, zapewniający dolną granicę modulacji już od 2kW dla modelu o mocy nominalnej 14kW.

Nowe kotły współpracują z systemem sterowania EMS2, dlatego w większych obiektach mogą pracować w układach kaskadowych, wielokotłowych o łącznej mocy nawet kilkuset kilowatów. Kotły te mogą być również sterowane za pomocą automatyki pogodowej – wystarczy dodatkowo wyposażyć je w czujnik temperatury zewnętrznej i wyregulować krzywą grzewczą (czym zajmuje się serwis). Wiszące kotły kondensacyjne Bosch Condens 7000i są fabrycznie przygotowane do zasilania gazem ziemnym E. Wybrane modele mogą także, po regulacji lub zastosowaniu odpowiedniego zestawu przezbrojeniowego przez serwis, wykorzystywać gaz ziemny Lw, gaz ziemny Ls lub gaz „płynny” B/P. 

 

Dowiedz się więcej