17 marca 2017 roku odbyło się uroczyste otwarcie trzeciego centrum szkoleniowo-badawczego firmy w Polsce, a przy tym showroom'u flagowych urządzeń z portfolio firmy.


Nowa „Akademia Grupy KLIMA-THERM” została otwarta przy biurze handlowym, które przeniesione zostało do nowocześnie zaaranżowanych wnętrz biurowca przy ul. Ostrobramskiej 101A. To już trzecie centrum szkoleniowo-badawcze Grupy i nowe biuro handlowe spółek KLIMA-THERM, KLIMOR i FG Poland. Firma nie zmieniła swojej lokalizacji adresowej, lecz przeniosła się do liczących blisko 700 m2 wnętrz, zaprojektowanych wg najnowszych trendów w zakresie designu i komfortu pracy. 

 

Podczas uroczystości otwarcia Akademii i nowego biura Grupy, siedzibę odwiedzili klienci, partnerzy biznesowi, a także zarząd i pracownicy działów handlowych spółek KLIMA-THERM i KLIMOR w regionie centralnym. Symboliczne otwarcie nastąpiło w momencie przecięcia wstęgi przez Prezesa Zarządu w Grupie KLIMA-THERM Daniela Jaśkiewicza wraz z przedstawicielami japońskiego koncernu Fujitsu-General Europe: panami Shinsaku Odajima (Deputy General Manager) oraz Yukio Tanaka (Deputy Managing Director). Podczas uroczystości wykład inauguracyjny wygłosił prof. nadzw. dr hab. inż. Dariusz Butrymowicz z Politechniki Białostockiej.

 

 

- Dokładnie 10 lat temu w Gdańsku powstało pierwsze centrum szkoleniowe i certyfikacyjne, które nazwaliśmy „Akademia Grupy KLIMA-THERM”. W 2013 roku otworzyliśmy drugi ośrodek edukacyjny zlokalizowany w Katowicach. Dzisiejsze otwarcie trzeciej w Polsce Akademii Grupy KLIMA-THERM, zorganizowanej w nowym biurze w Warszawie, to niewątpliwy sukces mierzony dynamicznym rozwojem naszej firmy – powiedział podczas otwarcia Daniel Jaśkiewicz, Prezes Zarządu w Grupie KLIMA-THERM. – Nasza duma jest tym większa, że nowa siedziba Grupy KLIMA-THERM w Warszawie to nowoczesne biuro, a wyjątkowość zastosowanych rozwiązań, styl oraz najwyższa jakość wyposażenia czynią naszą inwestycję prestiżową wizytówką Grupy KLIMA-THERM - lidera w dziedzinie klimatyzacji i wentylacji – dodał Daniel Jaśkiewicz.


Nowa przestrzeń biurowa, posiada część reprezentacyjną, którą stanowi Akademia Grupy KLIMA-THERM. Centrum szkoleniowo-badawcze posiada efektowną salę szkoleniową i showroom urządzeń. Warszawska Akademia to nowocześnie urządzona, licząca ok. 200 m2 otwarta przestrzeń, w której zaaranżowano część wykładową oraz wystawową w połączeniu z elegancką kawiarnią i przestronnym lobby recepcyjnym. Ponadto w nowej przestrzeni znalazło się też miejsce dla ekspozycji produktowej. Właśnie tam umieszczone zostały opomiarowane urządzenia klimatyzacyjne i wentylacyjne z pełną funkcjonalnością trybu pracy w zakresie chłodzenia i grzania. 

 


Akademia zaprasza chętnych do udziału w szkoleniach. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z charakterystyką systemów freonowych typu Split, Multi Split i VRF, central klimatyzacyjno-wentylacyjnych oraz systemów wody lodowej. W centrum badawczo-szkoleniowym zainstalowano m.in. system FUJITSU Airstage VRF V-III oraz trójrurowy układ VRF VR-II z odzyskiem ciepła, pompę ciepła FUJITSU Waterstage High Power, system FUJITSU Multi-8 oraz klimakonwektory marki Sabiana. 17 marca zaprezentowano zaawansowaną technologicznie centralę klimatyzacyjno-wentylacyjną z nowego typoszeregu urządzeń „KLIMOR EVO” w wykonaniu typu monoblok, wyposażoną w pompę ciepła. Już w kwietniu w pomieszczeniu Akademii Grupy KLIMA-THERM w Warszawie udostępniony zostanie najnowszy egzemplarz centrali „KLIMOR EVO”, przygotowany stricte na potrzeby szkoleniowe. Ponadto pojawi się też kilka innych nowości, w tym system FUJITSU VRF J-IIIL, kompaktowy agregat wody lodowej KLIMA-THERM by CLINT, jak również pełna gama najnowszych sterowników i interfejsów sterujących. Przedstawiciele Grupy KLIMA-THERM zapewniają, że ekspozycja urządzeń będzie stale poszerzana i unowocześniana, analogicznie do rozwoju oferty handlowej spółek KLIMA-THERM i KLIMOR.

 

- Mamy trzy profesjonalnie wyposażone ośrodki szkoleniowo-certyfikacyjne usytuowane na północy, w centralnej Polsce oraz na południu. Tym samym jesteśmy w stanie zagwarantować beneficjentom Akademii komfort płynący zarówno z dogodnej lokalizacji naszych ośrodków, jak i najwyższej jakości programu szkoleniowego realizowanego w oparciu o pełen przekrój najnowocześniejszych w naszej ofercie systemów klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i grzewczych – powiedział Marek Kupiec, Dyrektor Naczelny KLIMOR i Dyrektor ds. Technicznych w Grupie KLIMA-THERM. – Akademia to jeden z kluczowych dla naszej firmy projektów o charakterze edukacyjnym. Jako lider branży HVACR czujemy się w obowiązku dzielenia z szerokorozumianym otoczeniem naszej wiedzy produktowej, technicznej, jak i praktyki. Filozofia działalności Grupy KLIMA-THERM nie ogranicza się do prowadzenia biznesu – mamy kompetencje, które chcemy przekazywać dalej. Chcemy edukować środowisko branżowe i jako firma rozwijać się poprzez realizację działalności szkoleniowej – zaznaczył Marek Kupiec.

 


Cykl szkoleń w nowej, warszawskiej Akademii Grupy KLIMA-THERM startuje już 4 kwietnia br. Zapisy na szkolenia odbywające się w każdym z trzech ośrodków Akademii realizowane są online - za pośrednictwem nowoczesnej i funkcjonalnej platformy.

 


Zapisz się już dziś!

 Zalety Akademii KLIMA-THERM:

  • innowacyjny projekt edukacyjno-badawczy,
  • możliwość stałego podnoszenia wiedzy w zakresie klimatyzacji i wentylacji oraz najnowszych rozwiązań produktowych, technologicznych i konstrukcyjnych,
  • otwarty przez cały rok ośrodek szkoleniowy i certyfikacyjny,
  • szkolenia produktowe i techniczne dla firm współpracujących z Grupą KLIMA-THERM,
  • showroom z najnowszymi urządzeniami z portfolio Grupy KLIMA-THERM,
  • działalność szkoleniowa na rzecz środowiska akademickiego,
  • wewnętrzny system szkoleń służący poszerzaniu wiedzy Pracowników Grupy KLIMA-THERM,
  • szkolenia autoryzacyjne w zakresie montażu i serwisu urządzeń FUJITSU i KLIMA-THERM by Clint (certyfikat APS),
  • szkolenia dla Biur Projektowych,
  • działalność w 3 miastach: w Gdańsku (od 2007 r.), w Katowicach (od 2013 r.), w Warszawie (od 2017 r.).Dowiedz się więcej