Wszechstronne i elastyczne agregaty skraplające ECOLITE firmy BITZER mogą być także wykorzystywane do zastosowań w instalacjach mroźniczych i chłodniczych.


Zdjęcie: BITZER


ECOLITE – nowe agregaty skraplające BITZER

Specjalista w zakresie sprężarek, firma BITZER, poszerza swój asortyment skraplaczy o nową serię. Siedem modeli chłodzonych wodą nowej serii ECOLITE jest przeznaczonych do zastosowań w instalacjach mroźniczych oraz chłodniczych i wyposażonych w odpowiednią obudowę.

Trzy agregaty skraplające LHL3E ECOLITE z jednym oraz cztery LHL5E z dwoma wentylatorami tworzą szerokie pole zastosowań w zakresie od 1,5kW do 5kW w instalacjach mroźniczych oraz od 3,5kW do 16kW w instalacjach chłodniczych. Każdy z siedmiu modeli nowej serii został w standardzie przeznaczony do zastosowań w instalacjach mroźniczych i chłodniczych oraz w różnych obiektach np.  chłodniach, ladach wystawowych i małych sklepach.

- Możliwości  dopasowania modeli ECOLITE do różnych zastosowań są ogromne – wyjaśnia Stefan Dorn, Product Manager System Solutions w firmie BITZER. - Zawdzięczamy je zwartej, cichej konstrukcji oraz zastosowaniu efektywnych elementów w połączeniu z regulacją wydajności sprężarek półhermetycznych – dodaje.

 

Elastyczne i kompaktowe

Mechaniczna regulacja wydajności VARISTEP zapewnia, że wszystkie agregaty skraplające ECOLITE płynnie dopasowują wydajności w zakresie od 50 do 100%. W przypadku agregatu LHL5E seria ECOLITE umożliwia elastyczną regulację wydajności w zakresie od 10 do 100%. Agregaty skraplające zostały stworzone specjalnie z myślą o cichej eksploatacji, przez co wyposażone w trwałą i odporną na korozję obudowę do zastosowań na wolnym powietrzu. Zwarta konstrukcja umożliwia łatwe ustawianie ich również na ograniczonej powierzchni. Kolejna zaleta serii ECOLITE: wymaga małej ilości czynnika chłodniczego. Firmie BITZER udało się to uzyskać dzięki zintegrowaniu w serii efektywnych skraplaczy o wysokim współczynniku przenoszenia ciepła, elementów zoptymalizowanych do pracy w systemie własnego projektu oraz sprężarek tłokowych ECOLINE.

 

Bezpieczna przyszłość i zrównoważony rozwój

Agregaty skraplające BITZER ECOLITE są łatwe w zastosowaniu, posiadają oprogramowanie sterujące stworzone przez firmę BITZER, a dzięki znanym osiągnięciom w zakresie rozwoju i produkcji, pracują wyjątkowo niezawodnie. 

- Korzyścią dla użytkowników jest precyzyjne dopasowanie do siebie wszystkich elementów – tłumaczy Dorn. - Cała seria jest zgodna z Ekoprojektem i przystosowana do współpracy z popularnymi czynnikami chłodniczymi. Do nich należą również czynniki chłodnicze o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP), takie jak mieszaniny HFO – mówi Dorn. - Dzięki obszernemu wyposażeniu standardowemu i koncepcji Plug and Play instalacja i uruchomienie agregatów skraplających są niezwykle łatwe i przebiegają sprawnie – dodaje.

 

Intuicyjna obsługa i wygoda

Wszystkie elementy agregatów skraplających ECOLITE są bardzo łatwo dostępne, a sterownik wyróżnia się intuicyjną obsługą ponadto umożliwia korzystanie z narzędzia BITZER Electronics Service Tool (BEST). BEST w przejrzysty sposób prezentuje stan roboczy oraz parametry, a dodatkowo oferuje wsparcie w postaci funkcji rejestrowania danych, jak również wygodnego ustawiania parametrów. Także w zakresie opcjonalnego osprzętu agregaty skraplające ECOLITE prezentują praktyczne zalety. Dla przykładu dostępna jest między innymi druga regulacja wydajności dla modeli LHL5E, separator oleju z zaworem przeciwzwrotnym oraz czujnik temperatury do eksploatacji zależnej od temperatury pomieszczenia.


Dowiedz się więcej