Carel wprowadził iJ - nową platformę komercyjnych sterowników chłodniczych, ze szczególnym uwzględnieniem rynku usług gastronomicznych OEM. Nowe sterowniki zaprezentowano podczas Euroshop 2020 w Düsseldorf.jest wynikiem trzydziestoletniego doświadczenia firmy, która dzięki swoim produktom wyznaczyła ewolucję technologiczną rozwiązań sterowania dla chłodnictwa.

Nowa platforma komercyjnych sterowników chłodniczych Carel

iJ nie jest prostym sterownikiem, ale raczej kompletną platformą, która dzięki modułowej architekturze może sprostać różnym wymaganiom rynku. Oferta pozwala wzbogacić jednostkę końcową o innowacyjne funkcje specyficzne dla aplikacji spożywczych i handlowych. Jednostki iJF i iJM zaprojektowano odpowiednio do przechowywania i prezentacji żywności oraz aplikacji Merchandiser, takich jak chłodziarki do napojów i zamrażarki do lodów.
 
Korzystając z technologii FlexiFIT firmy CAREL, można dostosować estetykę wyświetlacza do wymagań klienta, co pozwala producentom OEM sprzedawać produkty o wysokim poziomie personalizacji i niepowtarzalnym wyglądzie. Platforma iJ została zaprojektowana w oparciu o wiedzę zdobytą na rynku usług gastronomicznych.
 
iJ oferuje połączenia, zarówno Bluetooth oraz aktywne połączenie takie jak 2G i WiFi. Przyjmując i dostosowując platformę iJ, agregaty chłodnicze można łatwo podłączyć, tym samym umożliwiając producentom OEM eksplorowanie i optymalizację nowych modeli biznesowych. Ponadto ij umożliwia inżynierom i użytkownikom końcowym szybkie i łatwe wykonywanie operacji w terenie przy użyciu smartfona i aplikacji.