Firma FHU Chłodnictwo Grabowski z Rakoniewic została przedstawicielem fińskiej firmy LUMIKKO, produkującej agregaty chłodnicze do samochodów i naczep. Produkty LUMIKKO, jak twierdzi producent, są doskonałą alternatywą wobec produktów konkurencyjnych.

LUMIKKO Oy jest firmą działającą w branży chłodniczej od ponad 30 lat. Aż ponad 8000 tysięcy produktów marki LUMIKKO znalazło zbyt zarówno na rynku fińskim jak i zagranicznym.
Firma Chłodnictwo Grabowski w listopadzie br. rozpoczęła montaże 122 szt. agregatów naczepowych dla jednej z największych sieci supermarketów w Europie. Naczepy są wyposażane w agregaty Lumikko 300D oraz pierwsze w Polsce rejestratory temperatury, które mają w menu opcję języka polskiego i możliwość przesyłania danych drogą radiową GPS, GSM.
Warto podkreślić, że producent z Rakoniewic jako pierwszy zastosował wszelkie instrukcje, ostrzeżenia, nalepki i informacje w dwóch językach angielskim i polskim, przez co korzystanie z pojazdu i agregatu jest bardziej przyjazne dla użytkownika.
Agregaty firmy Lumikko są bardzo konkurencyjne nie tylko ze względu na cenę, lecz przede wszystkim ze względu na jakość tych urządzeń oraz prostotę użytkowania. Ponadto agregaty posiadają wszystkie aktualne badania, atesty i certyfikaty europejskie, które potwierdzają jakość oraz dobre i niezawodne działanie urządzeń.
Producent zadbał również o powstanie na terenie Polski sieci serwisów, które poszerzyły swoją ofertę o agregaty Lumikko.
Bardziej szczegółowe informacje na temat Lukimikko, łącznie z danycmi technicznymi urządzeń są dostępne na nowej stronie internetowej www.lumikko.pl oraz na stronie macierzystej firmy www.lukimikko.com

O firmie
FHU Chłodnictwo Grabowski

Firma jest jednym z pierwszych przedsiębiorstw prywatnych działających w branży chłodniczej na terenie Wielkopolski. Powstała w 1989 r.
Dużym atutem firmy jest kompleksowa oferta w zakresie chłodnictwa, a mianowicie chłodnictwo stacjonarne, pojazdowe, klimatyzacja pomieszczeń, samochodów zarówno osobowych jak i busów oraz autokarów, izolacje pojazdów, izolacje i budowa komór chłodniczych i mroźniczych, wykonawstwo profesjonalnych zestawów montażowych sprężarek oraz ogrzewanie niezależne pojazdów. Od początku swojego istnienia firma systematycznie poszerza swoją ofertę handlową i usługową, montuje po kilkadziesiąt sztuk rocznie agregatów chłodniczych, klimatyzacyjnych i grzewczych, zarówno mobilnych jak i stacjonarnych.