Japoński koncern FUJITSU GENERAL z początkiem miesiąca uruchomił nową fabrykę klimatyzatorów w Tajlandii. To już drugi z funkcjonujących zakładów. Nowy obiekt (FACTORY 2) posiada powierzchnię 24 200 m kw. Ma być przeznaczony do produkcji jednostek wewnętrznych. Jednostki zewnętrzne wytwarzane będą w fabryce FACTORY 1.

Nowa fabryka FUJITSU w Tajlandii - większe zdolności produkcyjne!

Do 2022 roku koncern ma w planach zwiększyć całkowitą moc produkcyjną prawie dwukrotnie, do 3.4 mln urządzeń rocznie. Ma to umożliwić rozbudowa linii produkcyjnych w obu zakładach, wspieranych najnowocześniejszą technologią IoT (Internet of Things). Całkowita wartość planowanych na lata 2019-2021 inwestycji w rozbudowę i modernizację kompleksu przemysłowego w Tajlandii, który na ten moment liczy 92 920 m kw. i zatrudnia blisko 2 200 pracowników, opiewać będzie na kwotę blisko 75 mln USD.

FUJITSU GENERAL inwestuje w nowoczesne zaplecze produkcyjne, m.in. w utworzenie Centrum Innowacji i Komunikacji przy siedzibie głównej koncernu w Kawasaki w lipcu 2019 roku, które buduje ugruntowaną, wiodącą, ogólnoświatową pozycję koncernu w branży klimatyzacyjnej. Wśród założeń realizujących strategię umacniania marki FUJITSU znalazło się sukcesywne zwiększanie zdolności produkcyjnych poprzez rozbudowę linii montażowych i własnych zakładów obróbki części. Jednocześnie japoński koncern planuje wdrożenie procesów zwiększających wydajność produkcji z pomocą inteligentnego systemu zarządzania opartego na technologii Internetu rzeczy (IoT), jak i uelastycznienie i optymalizację modeli organizacyjnych w kluczowych fabrykach FUJITSU zlokalizowanych w Chinach i Tajlandii.

 

Dowiedz się więcej