FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA 2020 - XVIII Targi Techniki Wentylacyjnej, Klimatyzacyjnej i Chłodniczej.

Największe wydarzenie branżowe – ponad 170 wystawców

Już 3 i 4 marca w Warszawie odbędzie się kolejna edycja największych w Polsce targów FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA. Specjalistyczna impreza skierowana jest wyłącznie do profesjonalistów - projektantów, instalatorów i użytkowników instalacji. Zgromadzi ponad 170 wystawców, którzy na powierzchni 10 000 m2 zaprezentują swoją ofertę. W tegorocznej edycji będą obecni się nie tylko liderzy polskiego rynku, ale także wystawcy z Turcji, Ukrainy, Litwy, Niemiec, Czech, Szwajcarii.

Wystawcy oferują pełną gamę wyrobów do wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa. Szczególnie warte zauważenia są licznie prezentowane centrale wentylacyjne – od małych i średnich po sekcyjne. Nie mniej licznie będą obecni producenci, importerzy i dystrybutorzy wentylatorów do wszelkich zastosowań. Zauważalna jest również rosnąca grupa filtrów i rozwiązań służących oczyszczaniu powietrza, będą odpowiedzią rynku na potrzeby filtracji i uzdatniania powietrza. Firmy z zakresu klimatyzacji zapowiadają wiele sezonowych nowości. Nie zabraknie także urządzeń i komponentów do instalacji chłodniczych.

Na stronie www.forumwentylacja.pl jest dostępna kompletna lista wystawców z rozbudowanymi prezentacjami. Wyszukiwarka wystawców umożliwia odnalezienie firm oferujących konkretne wyroby. Dla osób planujących wizytę na targach przydatna będzie funkcja pozwalająca przygotować indywidualną, tematyczną listę wystawców wraz z numerami ich stoisk, którą można wydrukować i zabrać ze sobą na targi. Strona jest przystosowana także do urządzeń mobilnych.

Zapowiadane są dziesiątki nowości, z których aż 46 zostanie zaprezentowanych w ramach Konkursu NAJCIEKAWSZY PRODUKT. Zwiedzający będą mogli oddać w konkursie głos na wyroby w dwóch kategoriach: Wentylacja i Klimatyzacja.

Na zwiedzających czekają także SEMINARIA EKSPERCKIE - bardzo bogaty program wykładów, podczas których będzie można wysłuchać wystąpień specjalistów z zakresu przepisów, projektowania i wykonawstwa instalacji. Główne zagadnienia tematyczne to: wentylacja zgodna z Warunkami Technicznymi 2021, przepisy i wytyczne technologiczne, komfort, energia, wentylacja pożarowa.

Ważnym punktem programu seminariów będzie WARSZTAT PROJEKTANTA, podczas którego zostaną zaprezentowane projekty instalacji zgłoszonych do tegorocznej edycji Nagrody branżowej PASCAL. Czołowi polscy projektanci zaprezentują instalacje w obiektach oddanych do użytku w ostatnich dwóch latach, omawiając zastosowane w nich rozwiązania projektowe. Zaprezentowane zostaną budynki użyteczności publicznej, handlowe, edukacyjne i biurowe.

Podczas FORUM odbędą się również WARSZTATY CHŁODNICZE przeznaczone dla instalatorów systemów chłodniczych, organizowane wspólnie z Fundacją Ochrony Klimatu PROZON.

Na terenie targów zostanie uruchomiona STREFA INSTALATORA – miejsce praktycznych pokazów, gdzie będzie można nabyć nowe umiejętności i porozmawiać ze specjalistami, którzy podpowiedzą tajniki stosowania technologii instalacyjnych. Miejsce to szczególnie zainteresuje instalatorów. Eksperci będą udzielać porad z zakresu technik pomiarowych i regulacji instalacji. Odbędą się praktyczne pokazy montażu kanałów wentylacyjnych z płyt Climaver oraz montażu instalacji wentylacyjnych w systemie Climate Recovery Duct, techniki ręcznego lutowania twardego przewodów chłodniczych, techniki łączenia przewodów chłodniczych za pomocą złączek, uszczelniania instalacji wentylacyjnych, montażu klimatyzatorów. Nie zabraknie również specjalistycznych elektronarzędzi i sprzętu pomocniczego dla instalatorów.

W specjalnie wydzielonej strefie o nazwie ARENA TECHNOLOGII znajdzie się ekspozycja central wentylacyjnych – od średniej wielkości po centrale sekcyjne i urządzenia wielofunkcyjne. Kilkanaście urządzeń będzie można obejrzeć z bliska, zapoznając się z detalami ich budowy i parametrami technicznymi oraz porozmawiać z doradcami technicznymi. Ponadto w ARENIE zostaną wyeksponowane nowości klimatyzatorów split.

Tegoroczna edycja targów odbędzie się już drugi raz w Centrum Targowo-Kongresowym Global Expo na warszawskim Żeraniu.

Szczegółowe informacje o targach są dostępne na www.forumwentylacja.pl

Zwiedzający targi mogą się rejestrować na stronie internetowej, na której można zakupić online bilety wstępu, będące jednocześnie imiennymi identyfikatorami. Uczestnicy z lat ubiegłych mogą się zarejestrować wykorzystując indywidualne konta i szybką ścieżkę.

Na stronie są dostępne informacje praktyczne, program merytoryczny, a także kompletna lista wystawców z rozbudowanymi prezentacjami. Wyszukiwarka wystawców umożliwia odnalezienie firm oferujących konkretne wyroby. Dla osób planujących wizytę na targach przydatna będzie funkcja pozwalająca przygotować indywidualną, tematyczną listę wystawców wraz z numerami ich stoisk, którą można wydrukować i zabrać ze sobą na targi.

 

Pomysłodawcą i organizatorem targów FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA jest Stowarzyszenie Polska Wentylacja.

Więcej informacji