Systeamair może pochwalić się największym portfolio zawierającym wentylatory napędzane silnikami EC. Dodatkowo oferuje na nie aż 5 lat gwarancji.

Konsumpcja energii jest naturalną konsekwencją światowego postępu technologicznego. Ważne jest jednak to, by robić to przede wszystkim efektywnie, zachowując przy tym komfort i wygodę. Pomóc w tym mogą energooszczędne silniki elektryczne.

W ostatnich latach obserwujemy ciągły wzrost zainteresowania stosowaniem wentylatorów w sektorze przemysłowym. Cały czas poszukiwane są więc innowacyjne rozwiązania, które mają służyć zmniejszeniu zużycia energii - najczęściej na skutek zmian elementów napędu.

Efektywne zużycie energii = potencjalne oszczędności + ochrona środowiska

Technologia EC jest inteligentnym systemem, wyposażonym w wewnętrzny sterujący układ elektroniczny, który utrzymuje silnik w optymalnym zakresie pracy.

Silniki EC to silniki synchroniczne z integralnym elektronicznym układem sterującym (układ komutacji), mogące pracować z różnymi prędkościami, dopasowując się do wymagań ilości powietrza przy zachowaniu najwyższej sprawności. Przy takiej samej ilości powietrza, pobierają wyraźnie mniej energii niż wentylatory wyposażone w konwencjonalne silniki AC. Ich elastyczność najefektywniej wykorzystywana jest przy niższych prędkościach. Oprócz oczywistych oszczędności zużycia energii silniki EC charakteryzują się również znacznie cichszą pracą w pełnym zakresie prędkości obrotowej wentylatorów. Dzięki niższej temperaturze uzwojeń, silniki EC cechują się niskim wskaźnikiem zużycia, a co za tym idzie również dłuższą żywotnością.

Systemair posiada największe portfolio wentylatorów EC. Nasze energooszczędne i przyjazne dla środowiska wentylatory EC zapewniają cichą, elastyczną i niezawodną pracę. Dostarczamy wydajne rozwiązania wentylacyjne, zapewniające komfortowy klimat, przy rzeczywistych oszczędnościach energii. Wentylatory EC posiadają zintegrowane sterowanie elektroniczne, przez co silnik pracuje w optymalnym punkcie pracy. Dzięki oszczędnościom energii przyczyniamy się do ochrony naszej planety.