Węgierskie miasto Györ jest jednym z najpiękniejszych placów Europy, na którym znajduje się budynek Lloyd Palace, w którym kiedyś mieściło się kino. Zaniedbywany przez wiele lat obiekt zmieniono w nowoczesne centrum biznesowe. O ogrzewanie i zaopatrzenie budynku w ciepłą wodę użytkową zadbały kotły marki Buderus.

Inwestorzy modernizujący Lloyd Palace zwrócili uwagę na bardzo ważne aspekty systemu grzewczego, czyli efektywność energetyczną oraz bycie przyjaznym środowisku. Kwestie te są bardzo istotny, gdyż dzięki nim możliwe jest utrzymanie niskich emisji budynku zlokalizowanego w samym centrum miasta oraz niskich kosztów ogrzewania z myślą o nowych najemcach. Ostatecznie wybrano pięć urządzeń Buderus Logamax plus GB162, które pracują w kaskadzie, gwarantując ekologiczną i wyjątkowo ekonomiczną pracę.

Kotły Logamax plus GB162 powstały z myślą o pracy w większych obiektach, takich jak Lloyd Palace. Urządzenia spełniają wysokie wymagania jakościowe architektów, gwarantując oszczędność miejsca, wysoką ekonomiczność, prostą instalację i długą żywotność. Ciepło oraz ciepłą wodę użytkową w budynku o powierzchni 2000m2 zapewnia pięć gazowych urządzeń kondensacyjnych połączonych w kaskadę o łącznej mocy cieplnej 400kW.

Szybko i elastycznie
Logamax plus GB162 pozwala w bardzo prosty sposób zrealizować połączenia kaskadowe o łącznej mocy do 800kW. Jest to możliwe dzięki zasadzie Plug & Burn: należy ustawić urządzenia, połączyć je wzajemnie i kaskada jest gotowa do pracy. Dodatkowo grupy połączeń zostają wyposażone w osprzęt już w zakładzie produkcji - na miejscu pozostaje jedynie ich montaż na systemowej ramie.

Najnowsza technika w starych murach
Modułowy palnik ceramiczny z zakresem modulacji od 19 do 100% to kolejny komponent systemu, gwarantujący oszczędność energii. Ciepło zawsze produkowane jest zgodnie z zapotrzebowaniem. Dodatkowo instalacja w Lloyd Palace radzi sobie bez skomplikowanej hydrauliki. Każdy kocioł jest wyposażony w system regulacji pompy FLOW plus, który nie wymaga minimalnego przepływu i podnosi wykorzystanie energii - w porównaniu do tradycyjnych pomp obiegowych, koszt energii elektrycznej jest niższy o 40%.

Zapotrzebowanie budynku na ciepłą wodę użytkową pokrywane jest przez dwa stojące podgrzewacze pojemnościowe c.w.u. Logalux SU1000 marki Buderus. Ponadto zastosowano także termoglazurę DUOCLEAN, która zapewnia czystość wody pitnej w budynku, na wszystkich powierzchniach zasobnika mających styczność z wodą. Gwarantuje ona także dodatkową ochronę przed korozją, co zwiększa żywotność zasobników.

 

Dowiedz się więcej