Na zakończenie I dnia targów odbyła się uroczysta Gala podczas której wręczone zostały nagrody Pascal, Delta oraz nagrody specjalne Zarządu Stowarzyszenia Polska Wentylacja. Zobacz kto został wyróżniony.

Nagrody rozdane! Zobacz kto został nagrodzony podczas uroczystej Gali.

Pierwszą nagrodą była nagroda DELTA 2016. Jest to nagroda za osiągnięcia biznesowe. Jednak zanim zostały one przyznane przeprowadzono badania rynku oraz analizę statystyczną. Wszytskie zasady zostały oczywiście wyjaśnione przez Rafała Finstera, Prezesa Stowarzyszenia Polska Wentylacja.Reasumując zasady, badania przeprowadzono na podstawie obrotów za ostatnie cztery lata, gdzie przebadano 300 firm spośród których wybrano 200 firm branżowych, które potwierdziły swoje obroty.

Nagroda przyznana została w trzech kategoriach:

 • w kategorii powyżej 21 lat (z obrotem na poziomie 12 mln zł):
  3 miejsce: Frapol (dynamika wzrostu 116%),
  2 miejsce: Nyborg Mawent (117%),
  1 miejsce: Klimor (124%)

 


 

 • w kategorii 11-21 lat na rynku (z obrotem na poziomie 9 mln zł):
  3 miejsce: Scrol (112%),
  2 miejsce: ebm-papst (115%),
  1 miejsce: Free Polska (150%)
 • w kategorii do 10 lat (z obrotem na poziomie 6 mln zł):
  3 miejsce: Ventia (123%),
  2 miejsce Ampar Klima (127%),
  1 miejsce Harmann Polska (143%).

 

 


Drugą nagrodą była nagroda Pascal 2016, która trafia ona do nalepszych biur projektowych, co mocno zaznaczył Tomasz Trusewicz, Dyrektor Stowarzyszenia Polska Wentylacja. Nagrodzone projekty wyróżniają się nie tylko projektem inżynieryjnym, ale również spełniają warunki najwyższego komfortu użytkowego.
W tegorocznym konkursie zgłoszono 16 obiektów. komisja, w której w składzie zasiedli dr inż. Leszek Targowski, dr inż. Piotr Bartkiewicz i dr inż. Tomasz Klinke (wszyscy z Politechniki Warszawskiej) wytypowała 11 obiektów nominowanych do nagrody. 

Przyznano trzy równorzędne nagrody, które wręczył Dyrektor Biura Stowarzyszenia Polska Wentylacja, Tomasz Trusewicz:

Epstein za projekt instalacji w Cosmopolitan Tower - umiejętne i kompleksowe rozwiązania instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnej w budynku wielofunkcyjnym, obejmującym nowoczesne przestrzenie mieszkalne (trzeci co do wielkości budynek mieszkalny w Polsce)
Biuro Happold Polska za projekt instalacji w obiekcie Spectrum Tower w Warszawie - niekonwencjonalne rozwiązania stosowane podczas modernizacji budynku i rewitalizacji instalacji klimatyzacyjno-wentylacyjnej
Roger Preston Polska za projekt instalacji w budynku biurowo-handlowym Green Day we Wrocławiu


Podczas uroczystej Gali przyznano także nagrody specjalne Zarządu Stowarzyszenia Polska Wentylacja 2016. Jest to nagroda, która wyróżnia konkretne osoby za szczególne osiągnięcia w branży. Przyznano 3 nagrody:


Daniel Jaśkiewicz, Prezes Grupy Klima-Therm. Nagrodę przyznano za sukcesy biznesowe i znalezienie synergii między markami Klimor i Fujitsu.
Krzysztof Nowak i Andrzej Wajsprych z firmy Uniwersal. Nagrodę przyznano za wkład w polską wentylację, polską myśl techniczną, którą laureaci konsekwentnie realizują.
Piotr Urasiński z firmy BSH Technik Polska i TROX Technik Polska. Nagrodę przyznano za wieloletni wkład w promocję wentylacji oddymiającej w Polsce i konsekwentne utrzymywanie wysokiej pozycji rynkowej.

 

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy na drugi dzień targów!

 

Pełna galeria zdjęć dostępna będzie po zakończeniu targów w dniu jutrzejszym.


Komentarze

 • Ha!

  Ha wiedzialem ze mozna na was liczyc z nagrodami ! Czyli cisniemy dalej na przyszly rok!