Tuchomski oddział firmy Danfoss Poland zdobył tytuł Perły Kaszub, który przyznawany jest od 14 lat przez Starostę Powiatu Kartuskiego. Nagroda przyznawana jest najlepszym przedsiębiorcom, społecznikom, ludziom wielkiego serca, których działania przyczyniają się do rozwoju oraz promowania powiatu.

Nagroda Starosty Kartuskiego Perła Kaszub dla Danfoss Poland.

Profesjonalizm działania, wysoka jakość produktów, rozpoznawalność w kraju i za granicą, pomoc dzieciom z lokalnej społeczności - to cechy, dzięki którym firma Danfoss Poland otrzymała miano Perły Kaszub. To wyjątkowe wyróżnienie odebrał Sławomir Garwacki – Dyrektor Zarządzający fabryką Danfoss Poland w Tuchomiu, która produkuje węzły cieplne, systemy ciepłej wody użytkowej, wymienniki ciepła oraz rozwiązania z zakresu automatyki ciepłowniczej.

Ta nagroda to dla nas duży zaszczyt, ale i argument do jeszcze cięższej pracy na rzecz poprawiania komfortu życia naszego najbliższego otoczenia. Firma Danfoss może pochwalić się wieloletnią tradycją na polu odpowiedzialności społecznej. Nasze produkty odpowiadają na wiele globalnych wyzwań klimatycznych i energetycznych. Poprzez dostarczane rozwiązania staramy się wpływać na zwiększenie komfortu życia. Podejmujemy też szereg inicjatyw na rzecz polepszenia funkcjonowania lokalnej społeczności. Od wielu lat wspieramy dzieci w zakresie zdrowia, edukacji oraz sportu” – powiedział Sławomir Garwacki.

Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się 20 lutego w Kartuskim Centrum Kultury. Wręczono dwie Superperły, 12 Pereł, 14 wyróżnień i jedną Nagrodę Specjalną.