Firma Zehnder ma przyjemność zakomunikować, iż grzejnik Planus z linii Villeroy & Boch by Zehnder został uhonorowany IF design award 2009. Ta prestiżowa nagroda od momentu jej ustanowienia w 1953 roku wyróżnia produkty o najlepszym i najbardziej interesującym wzornictwie. W tym roku do konkursu zgłoszono łącznie 2 800 produktów 1 025 producentów z 39 krajów. Nagroda dla modelu Planus stanowi potwierdzenie doskonałej współpracy firmy Zehnder, renomowanego producenta grzejników, i Villeroy & Boch, znanej m.in. z wysokiej jakości wyposażenia łazienek.

Planus to w rzeczywistości innowacyjna suszarka do ręczników. Jest przykładem powściągliwego, a zarazem odświeżającego wzornictwa, które robi równie duże wrażenie jak jej efektywność i komfort użytkowania. Zaprojektowana został jako płaska, elegancka powierzchnia – można ją umieścić przy umywalce, gdzie zastąpi tradycyjny wieszak na ręczniki, będąc gotową do ich wysuszenia przez cały rok. A to wszystko przy zaskakująco niskich kosztach eksploatacji i krótkim czasie nagrzewania – mniej niż 5 minut bez ręcznika i maksymalnie 15 minut z ręcznikiem. Jest to możliwe dzięki zintegrowanej z aluminiowymi profilami specjalnej folii grzewczej, która skraca czas reakcji urządzenia i jest najbardziej ekonomiczną metodą uzyskania tak dużego efektu użytkowego. Moc grzewcza Planusa wynosi bowiem 250 W, co umożliwia ogrzanie ręczników do komfortowej temperatury 30°C.Rozmiary Planusa – 727 x 414 mm – sugerują, że został on stworzony specjalnie z myślą o ręcznikach kąpielowych, ale także i mniejsze zostaną doskonale ogrzane i wysuszone. Zintegrowane zawiasy ścienne pozwalają odchylić go do ściany, gdy nie jest używany. Suszarka jest wykonana z wysokiej jakości materiałów i dostępna w czterech rodzajach wykończenia: biały matowy, czarny (volcanic) oraz kolor aluminium – gładki lub z nadrukiem imitującym strukturę. Planus jest bardzo łatwy w czyszczeniu i instalacji. Również ukryta w nim technologia robi wrażenie: specjalny system zapobiegający przegrzaniu zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, a ponieważ suszarka wyposażona jest w praktyczny programator czasowy, wyłączy się automatycznie po 1,5 godziny. Obsługuje się ją bardzo prosto – za pomocą pojedynczego włącznika/wyłącznika.

Planus z linii Villeroy & Boch by Zehnder stanowi doskonałe uzupełnieniem ogrzewania podłogowego i pasuje do wszystkich aranżacji łazienkowych. Nowa suszarka do ręczników jest adresowana do osób, które przywiązują wagę do nowoczesnego wzornictwa i cenią sobie prawdziwy komfort w łazience. Ponadto może być interesującą propozycją dla architektów i projektantów wnętrz prywatnych i komercyjnych.

Informacje na temat suszarki do ręczników Planus także na stronie www.zehnder.pl