Dowiedz się więcej o nowym rozwiązaniu dedykowanym dla mebli chłodniczych firmy CAREL.

MPXone – zarządzanie meblami chłodniczymi

Sterownik MPXone posiada większość funkcji sterownika MPXPRO, z dodatkową możliwością komunikacji ze smartfonem. Poza zarządzaniem zsynchronizowanymi działaniami między urządzeniami, grupami gablot chłodniczych (zarządzanie lokalną siecią Master/Slave do 10 urządzeń) pozwala na łączenie się z systemami nadzoru BMS (protokół Modbus oraz Carel). Ponadto sterownik posiada możliwość komunikacji z urządzeniami peryferyjnymi (EVDmini) poprzez Fieldbus, dodatkowo rozszerzającą funkcję. Bezprzewodowa łączność ze sterownikiem wykonywana jest za pomocą technologii Bluetooth i NFC, co rewolucjonizuje sposób interakcji użytkowników ze sterownikiem. Zaprojektowana przez CAREL aplikacja APPLICA, dla wszystkich sterowników wykorzystujących komunikację bezprzewodową, pozwala na statyczną interakcję, zmianę parametrów przez połączenia przez NFC oraz za pomocą Bluetooth, co wpływa na interakcję w czasie rzeczywistym.

MPXone to wszystkie informacje w jednym miejscu, dostępne w każdej chwili. Data produkcji, typ urządzenia, dostęp do dokumentacji - również poprzez chmurę, zarządzanie parametrami w zależności od profilu użytkownika. Urządzenie umożliwia szybsze uruchomienie, dzięki dedykowanemu kreatorowi dla pierwszego uruchomienia, a także pozwala na zmianę parametrów sterownika czy konfigurację mebla w krótkim czasie.

Łatwa diagnostyka i serwis urządzenia możliwe są dzięki interfejsowi dla podglądu zmiennych, prostej grafice prezentowanej w czasie rzeczywistym oraz dostosowaniu konfiguracji poprzez lokalne dane z chmury.

Prostota obsługi, udoskonalony wygląd i wysoka wydajność dzięki zarządzaniu urządzeniami modulacyjnymi to jedne z atutów tego rozwiązania. MPXone charakteryzuje łatwa instalacja, urządzenie montowane panelowo lub na szynie DIN. Typoszereg dostępny jest w dwóch wersjach: basic - standardowe rozwiązanie, wersja panelowa oraz medium - wersja panelowa lub na szynę z zewnętrznym wyświetlaczem.

Charakterystyka:

  • Wejścia cyfrowe ( do 5 wejść),
  • Wejścia analogowe ( do 6 wejść),
  • Karta sieciowa RS485 (protokół Carel lub ModBus),
  • Zewnętrzne urządzenia (komunikacja ModBus),
  • Zewnętrzny sterownik do zarządzania zaworami EEV unipolarnymi,
  • Kompletna integracja z systemami boss i min boss (protokół Carel lub ModBus),
  • Sieć Master /Slave(Fieldbus) Do 9 sterowników Slavew sieci.

 

Dowiedz się więcej