Nowoczesne budynki przemysłowe, wpisujące się w idee zrównoważonego budownictwa, są coraz częściej wyposażane w najwyższej klasy centrale wentylacyjne oraz energooszczędne nagrzewnice gazowe w obudowie rooftop. Tylko w ostatnim czasie firma zainstalowała ponad 130 takich urządzeń! Z przyjemnością prezentujemy film z ich montażu.


Macie Państwo okazję przyjrzeć się obiektowi, w którym zamontowano aż 47 zaawansowanych technologiczne urządzeń Mark Klimat wyposażonych w  energooszczędne modułami gazowe z palnikiem modulowanym G+60 oraz wymienniki krzyżowe do odzysku ciepła. Kondensacyjne moduły gazowe, w które wyposażane są różne urządzenia firmy Mark poprawiają ich energooszczędność i wpływają bezpośrednio na wielkość zużycia gazu. Gwarantują wysoką sprawność urządzeń, precyzyjne sterowanie temperaturą nawiewu w pomieszczeniu oraz brak strat ciepła przy zatrzymaniu układu.

Firma oferuje także rozbudowę urządzenia o wymienniki krzyżowe, co przekłada się na dodatkową redukcję kosztów i dbałość o środowisko naturalne. Można również dostarczyć centrale Mark Klimat od razu przygotowane do uruchomienia tzw. plug & play.

Urządzenia te spełniają normy Związku Producentów Urządzeń Technicznych do napowietrzenia pomieszczeń (RLT), promującego innowacyjne technologie i urządzenia HVAC. Opracowany przez Związek system efektywności odzyskiwania ciepła, certyfikacji prędkości powietrza w urządzeniach oraz maksymalnego poboru mocy wentylatora stanowi dziś wyznacznik jakości, wydajności i energooszczędności central wentylacyjnych.


Do prezentowanego na filmie obiektu dostarczono także 86 energooszczędnych nagrzewnic z  modułem gazowym G+35/40 w obudowie rooftop. Tego rodzaju rozwiązanie umożliwia przeniesienie urządzeń wentylacyjno-grzewczych poza budynek, dzięki czemu możliwa jest optymalizacja powierzchni. Urządzenia rooftop posiadają powłokę odporną na działanie wody morskiej. Można je wyposażyć w jedną lub kilka gazowych nagrzewnic powietrza, dzięki czemu sprawdzają się w obiektach o dużej kubaturze.

Mark Polska oferuje także 10-letnią gwarancję na wymienniki ciepła wykonane ze stali nierdzewnej.

 

Zapoznaj się z ofertą Mark Polska