Pośród bogatego asortymentu urządzeń produkowanych przez Venture Industries znajduje się typoszereg zasługujący na wyjątkową uwagę. Seria wentylatorów promieniowych GMT jest w ofercie od samego początku istnienia firmy. To niemal legendarny produkt, który dzięki kolejnym modyfikacjom z powodzeniem utrzymuje pozycję wśród najlepiej sprzedawanych artykułów.

mobilny wentylator promieniowy

Jedną z wersji, której warto przyjrzeć się bliżej jest GMT-MOBILE. Seria obejmuje produkty  zamontowane na mobilnym statywie, co umożliwia sprawne przemieszczanie jednostki bez konieczności podnoszenia maszyny przez użytkownika.

Produkcja urządzeń objęta jest Zintegrowanym Systemem Zarządzania Jakością.

Do GMT MOBILE zaprojektowano obudowy spawane (zgodne z Normą PN-EN ISO 3834-3:2007) z wysokogatunkowej blachy stalowej, malowane proszkowo  (na życzenie dowolny kolor z palety RAL).

Typoszereg  GMT- MOBIL, w zależności od mocy wentylatora, realizowany jest w oparciu o silniki jedno lub trójfazowe (opcjonalnie napęd na niestandardowe napięcie i częstotliwość zasilania).  Szeroki wybór silników spełniających światowe normy, determinuje export GMT-MOBILE również poza kraje europejskie. 

Seria została wyposażona w lekkie wirniki z prostymi łopatkami, odlewane ze stopu aluminium. Stąd urządzenia mogą transportować zanieczyszczone powietrze bez ryzyka uszkodzenia jednostki.  Typoszereg dedykowany jest do pracy wszędzie tam, gdzie  podczas procesu produkcyjnego powstają wióry, trociny, skrawki tworzyw  lub granulaty.

GMT MOBILE można zaliczyć do maszyn wielozadaniowych - z powodzeniem realizują zarówno funkcję wywiewu jak i nawiewu.  Pracują w charakterze odciągów spalin i dymów spawalniczych, przy przewietrzaniu zbiorników i pomieszczeń oraz hal. Sprawdzają się w szybkim napowietrzaniu czy chłodzeniu stref produkcyjnych. Znajdują zastosowanie w miejscach potrzebujących osuszenia, gdzie konieczne jest zwiększenie cyrkulacji. Dostarczają powietrze do miejsc, w których  nie ma wentylacji -  takich jak studzienki kanalizacyjne, kanały w warsztatach samochodowych i stacjach diagnostycznych.

wentylatora promieniowego GMT

W celu ułatwienia transportu w trudnych warunkach (np. schody, piach) – seria została zaopatrzona w duże koła o średnicy 20cm,  oraz regulowany uchwyt. Wentylatory standardowo dostarczane  z wyposażeniem  umożliwiającym natychmiastową pracę - wystarczy podpięcie urządzenia do prądu. Ten sam, znormalizowany wymiar średnicy wlotu i wylotu  umożliwia podłączanie akcesoriów takich jak przewody, czy ssawki zarówno przy funkcji nawiewu jak i wywiewu.

Pierwowzorem GMT MOBILE pod względem konstrukcyjnym był zestaw ZWP, czyli wentylator GMT zamocowany na statywie. Przez długie lata urządzenia z serii ZWP z powodzeniem były używane w zakresie zastosowań opisanych dla GMT-MOBILE. Urządzenia stosowane w rozwiązaniach, gdzie transport wentylatorów jest konieczny, ale  nieuciążliwy, stąd ZWP często są wykorzystywane do utrzymania różnego rodzaju konstrukcji pneumatycznych.

Wentylatory GMT-MOBILE i ZWP są produkowane w sześciu wielkościach. Wydajność maksymalna urządzeń sięga do 3 500 m3/h. Dzięki swojej konstrukcji wentylatory mogą transportować medium o temperaturze do 80oC, przy temperaturze otoczenia silnika  od -20 do 40oC.

Możemy śmiało powiedzieć, że wersje mobilne GMT  to urządzenia z przyszłością. Sekretem wentylatorów  jest wielofunkcyjność, jakość oraz możliwość dostosowania produktu końcowego do indywidualnych wymagań Użytkownika.   

https://www.venture.pl/odciagi/zestawy-przenosne/gmt-mobile