Urządzenia serii City Multi od Mitsubishi Electric przeznaczone są do dużych i wymagających budynków, w których konieczne są indywidualne rozwiązania techniki klimatyzacyjnej. Różnorodność modeli urządzeń wewnętrznych oraz duży zakres mocy urządzeń zewnętrznych gwarantują maksymalną elastyczność podczas planowania i wymiarowania.

Mitsubishi Electric-nowa generacja YLM urządzeń zewnętrznych City Multi.

Seria City Multi charakteryzuje się szerokim zakresem wydajności urządzeń zewnętrznych: 11,2 / 12,5 do 140,0 / 156,5 kW w trybie chłodzenia/ grzania.

Mitsubishi Electric prezentuje nowe urządzenia serii City Multi VRF, jednostki typoszeregu YLM, które zostały skonstruowane pod kątem efektywności sezonowej. Dzięki temu w trybie chłodzenia można ją zwiększyć aż o 47%, a w trybie grzania o 21%. Osiąganie takich parametrów możliwe jest dzięki zastosowaniu nowatorskiego płaskorurowego wymiennika z aluminium o większej powierzchni transferu ciepła i mniejszej stracie ciśnienia. Jest to debiut połączenia systemu VRF z tą technologią.

Dodatkowo zastosowano wysokosprawną sprężarkę, która cechuje się zoptymalizowaną charakterystyką sprężania, aby osiągnąć wysoką efektywność. Urządzenie zewnętrzne posiada zmienną temperaturę odparowania czynnika chłodniczego. Oznacza to, że gdy temperatura pomieszczenia zbliży się do ustawionej wartości zadanej, następuje zwiększenie temperatury odparowania. Aby moc grzewcza dostępna była także podczas odszraniania, realizowane jest ono na zmianę w dwóch sekcjach, na które podzielony jest wymiennik („Comfort Heating”).