100 milionów RMB, urządzenia dla szpitali Huoshenshan i Leishenshan oraz miliony medycznych masek – to tylko część darowizn, jakie przekazała Midea, aby wygrać walkę z koronawirusem. W Chinach odnotowano już prawie 30 tysięcy zarażonych, zmarły 564 osoby.

Midea wspiera walkę z koronawirusem

Jak przedstawiają dane statystyczne (na dzień 7.02 br.) liczba zarażonych koronawirusem w Chinach wynosi 28138, w pozostałych krajach - 215. Od 5 lutego nowe potwierdzone przypadki wykazują tendencję spadkową. Jednak według analizy przeprowadzonej przez Narodową Komisję Zdrowia i Medycyny należy spodziewać się wahań statystycznych, choć kompleksowe leczenie ma poprawić tą sytuację. W tym celu w mieście Wuhan w 10 dni powstał szpital z tysiącem łóżek.

Koronawirus wywołuje obawy na całym świecie, a zwalczenie go wymaga globalnej współpracy. Midea wobec tej sytuacji nie pozostaje obojętna – aktywnie wspiera obszar epidemii oraz przekazuje pomoc innym krajom. Przyczyniając się do rozwoju inwestycji w Wuhan Midea przekazała darowiznę w wysokości 100 milionów RMB, 550 tysięcy masek medycznych oraz urządzenia dla funkcjonującego już szpitala Huoshenshan, a także powstającego drugiego oddziału – Leishenshan.

To nie jedyny obszar wsparcia od największego eksportera klimatyzatorów w Chinach. 4,5 miliona masek medycznych otrzymała również m.in. Japonia, Korea Południowa, Wietnam, Niemcy, Stany Zjednoczone, Włochy, Brazylia, Meksyk i Filipiny. Ponadto niemieckie Centrum Badawczo-Rozwojowe Midea oraz Centrum Projektowe w Mediolanie zakupiło w Dubaju 30 000 zestawów odzieży ochronnej, gogli i pokrowców na buty medyczne, które również zostały przekazane do Chin. Wsparcie od Midea to także 300 urządzeń do dezynfekcji i czyszczenia powietrza dla nowej jednostki ds. zapobiegania i kontroli zapalenia płuc w prowincji Hubei. Tam też, w rejon epidemii, w lutym planowane jest dostarczenie łącznie 80 karetek.