Mercor, jeden z polskich liderów produkcji systemów ochrony przeciwpożarowej, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i jeszcze bardziej urozmaica swoją ofertę. W sprzedaży dostępne są już wentylatory oddymiające w wersji wybuchowej z odpornością ogniową F400 i F300. Sprawdzają się zatem bardzo dobrze w budynkach zagrożonych wybuchem kategorii 3 Ex II3G.

Mercor-przeciwpożarowe wentylatory oddymiające mcr Monsun / ATEX.

Wentylator osiowy oddymiający w obudowie izolowanej mcr Monsun C może być używany do eliminowania dymu tworzącego się w trakcie pożaru. Urządzenie jest zdolne do pracy w temperaturze sięgającej aż 400 °C, wszystko to dzięki zmyślnej obudowie i wirnikowi. Ale to nie jedyna zaleta wentylatora – użytkowanie może odbywać się poza pożarem, w optymalnych warunkach, i wówczas całość spełnia rolę wentylacji mechanicznej.


Mcr Monsun R osiowy, podobnie jak Monsun C, dostępny jest w czterech wersjach – z silnikiem jednobiegowym, dwubiegowym, rewersyjnym i przeciwwybuchowym ATEX. Urządzenie przyczynia się do ewakuacji ludności ze strefy dotkniętej pożarem i usprawnienia akcji gaśniczych. Wirnik wraz z silnikiem mogą pracować w temperaturach 300 lub 400 °C.

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą -> www.mercor.com.pl