MCS Central Europe, należąca do Grupy MCS kontynuuje najem ponad 9 500 metrów kwadratowych powierzchni magazynowo-biurowej.

MCS Central Europe nadal w SERGO Logistics Park Poznań

Grupa MCS jest światowym liderem w produkcji przenośnych rozwiązań z zakresu kontroli ogrzewania, osuszania, a także wentylacji. Przedstawicielstwa spółki otwarte zostały na terenie Włoch, Rosji, Chin, Hiszpanii, a także Polski. MCS Central Europe wynajęła w SERGO Logistics Park Poznań, Gądki powierzchnię przeznaczoną na magazyn produktów końcowych i części zamiennych skierowanych do dystrybucji na rynki większości krajów Europy oraz Rosji. 

 

Nowa umowa przedłuża wynajem powierzchni logistycznej liczącej ponad 9 500m2. W transakcji pośredniczyła agencja Colliers International. - Zlokalizowany na terenie SEGRO Logistics Park, Gądki, oddział naszej firmy ma szczególne znaczenie z uwagi na rolę, jaką pełni w ramach ogólnej struktury Grupy. To tutaj znajduje się m.in. magazyn stanowiący kluczowy element łańcucha dostaw części zamiennych, które z Poznania trafiają do wszystkich punktów serwisowych na terenie Europy, jak również do Australii, Nowej Zelandii czy USA. –  ocenia Jakub Kordus, CFO w MCS Central Europe. - W tym kontekście niezwykle ważną rolę odegrał dostęp do infrastruktury komunikacyjnej, a także lokalizacja obiektu, które były kluczowymi czynnikami wpływającymi na decyzję o przedłużeniu współpracy z SEGRO” – dodaje. 

 

Według informacji przekazanej przez Waldemara Witczaka, Dyrektora Regionalnego SEGRO, park zapewni klientom powierzchnię dostosowaną do indywidualnych potrzeb w dobrze skomunikowanych lokalizacjach. Warunki te spełniać może właśnie region poznański. - Jesteśmy pewni, że pozostając w gronie naszych Klientów firma MCS Central Europe dokonała najlepszego wyboru, z czego jesteśmy bardzo dumni. Niewątpliwie potencjał parku będzie nadal pozytywnie wpływał na rozwój MCS Central Europe – dodaje Waldemar Witczak.
SEGRO Logistics Park Poznań, Gądki jest nowoczesnym centrum logistycznym zlokalizowanym 13km od centrum Poznania. Centrum położone zostało w sąsiedztwie drogi ekspresowej S11 do Katowic oraz autostrady A2. To miejsce logistyczne zapewnia ponad 76 000m2 powierzchni magazynowej i dedykowanej lekkiej produkcji. Obecnie dostępne są dwa moduły wielkości o wielkości 3 000m2 oraz jeden o powierzchni 6 700m2.
Źródło: SERGO
z