LU-VE na Igrzyskach Olimpijskich Soczi 2014

LU-VE na Igrzyskach Olimpijskich Soczi 2014
Grupa LU-VE, za pośrednictwem LU -VE Exchangers (Uboldo , Varese) dostarczyła urządzenia dla "Bolszoj Ice Dome", kompleksu, w którym rozgrywają się turnieje hokeja na lodzie XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014. Struktura, która znajduje się w Parku Olimpijskim Adler, jest inspirowana słynnymi wielkanocnymi "Jajami Carskimi", które wykonywane były przez złotnika Petera Carla Faberge’ dla cara Rosji.

"Bolszoj Ice Dome", który ma pojemność 12.000 miejsc siedzących, jest jednym z największych budynków na igrzyskach olimpijskich. LU -VE dostarczyła łącznie 22 dry coolery, z czego 16 modeli EAL9N 6252 oraz 6 sztuk modelu EHL90F 354 do klimatyzacji i chłodzenia lodowiska (w sumie 14 MW). Suche chłodnice cieczy firmy LU -VE (których charakterystyki pracy są certyfikowane przez Eurovent), zostały wybrane ze względu na niezwykłą wydajność wymiennika ciepła oraz ich cechy szczególne: niskie koszty utrzymania, skuteczne działanie w każdych warunkach środowiskowych, wysoką wydajność z niskim przepływem powietrza, niski pobór mocy silników, cichą pracę.

LU-VE

Nazwa "Bolszoj Ice Dome", przywołuje skojarzenia z Teatrem Bolszoj w Moskwie, który również wyposażony jest w dwa dry cooler’y firmy LU -VE (model EHLD1N 2257 z 10 wentylatorami do klimatyzacji). Urządzenia LU -VE o tym samym zastosowaniu, znajdują się również w Konserwatorium im. Czajkowskiego w Moskwie i Teatrze Maryjskim w Sankt Petersburgu. Po Igrzyskach Olimpijskich "Bolszoj Ice Dome" będzie służyć jako hala sportowa, sala koncertowa oraz centrum wielofunkcyjne.