We wrześniu br. firma FLOWAIR GROUP zamierza wprowadzić na polski rynek nowatorskie rozwiązanie. Nowe urządzenie o nazwie LEO PLASTIC jest ewolucją znanego i sprawdzonego w różnych warunkach aparatu grzewczo-wentylacyjnego LEO. Okazało się, że można połączyć pozornie przeciwstawne rzeczy – poprawić jednocześnie walory estetyczne i funkcjonalne produktu.


Projektanci LEO PLASTIC zadali sobie zasadnicze pytanie: czy nagrzewnica wodna musi być obudowana blachą? Blacha stalowa jest materiałem, który już tradycyjnie stosowany jest do tego typu urządzeń i dobrze się jako taki sprawdza, ale przecież można go zamienić na inny. Powstała w ten sposób innowacyjna nagrzewnica wodna w plastikowej obudowie. Plastik był dotychczas stosowany tylko w klimakonwektorach, mimo tego można wskazać wiele cech, które przemawiają za tym właśnie materiałem.


LEO PLASTIC jest urządzeniem służącym do ogrzewania powietrznego przeznaczonym do stosowania w obiektach o dużej kubaturze, czyli np. hale produkcyjne, warsztaty, magazyny, czy obiekty rolnicze. Ze względu na atrakcyjny wygląd może również z powodzeniem być stosowane w salonach wystawowych, kościołach, obiektach sportowych, czy w sklepach i supermarketach i wszędzie tam, gdzie aspekt estetyczny ma szczególne znaczenie.
Wyjątkowa estetyka, jaką odznacza się LEO PLASIC to bezpośredni efekt zastosowania nowej technologii przy budowie. Plastik i możliwości jakie daje wytwarzanie z niego elementów maszyn pozwoliły popisać się projektantom. Nieograniczeni możliwościami formowania blachy stworzyli nowoczesny projekt na miarę naszych czasów, nie zwiększając przy tym kosztów produkcji. Tworzywo sztuczne poprawia urodę urządzenia, daje wrażenie nowoczesności, a także sprawia że jest ono wizualnie lżejsze od tradycyjnych.
>>czytaj więcej o LEO PLASTIC

Komentarze