Nadszedł sezon grzewczy, a wraz z nim sprawdzian efektywności instalacji solarnych. Efektywne i zarazem eleganckie kolektory Schüco pozwalają na maksymalne wykorzystanie dostępnej energii słonecznej, nie tylko do podgrzania wody, lecz również ogrzewania pomieszczeń. Pasują przy tym na każdy dach, stanowiąc jego niezwykle praktyczną ozdobę.

Łap energię z klasą!
Inwestycja w kolektory słoneczne często wiąże się ze żmudnym poszukiwaniem zestawu najlepiej dopasowanego do ilości osób, sposobu użytkowania czy funkcji, które mają pełnić. Kolektory mogą bowiem nie tylko podgrzewać ciepłą wodę użytkową, lecz również wspomagać ogrzewanie budynku przez cały rok. Problem pojawia się wtedy, gdy dach posiada nietypowy kształt lub jego powierzchnia uniemożliwia ustawienie kolektorów pod pożądanym kątem 45°. Wszystkie te wątpliwości rozwiewają eleganckie kolektory Schüco w czarnych aluminiowych ramach, które mogą być estetycznie montowane za pomocą dopasowanych akcesoriów na wielu typach dachów. Cztery warianty wysokowydajnych zestawów solarnych pozwalają na wybór idealnego rozwiązania pozwalającego efektywnie wykorzystać energię słoneczną do produkcji c.w.u. i ogrzewania pomieszczeń.


Efektowny design na każdy dach


Dachy różnią się pomiędzy sobą sposobem wykończenia i konstrukcją, dlatego kolektory Schüco CTE 319 CH otrzymały ponadczasowy, czarny design, który je ozdobi, niezależnie od tego, czy są one pokryte klasyczną czerwoną dachówką, blachą falistą czy papą. Absorber został umieszczony w anodowanej na czarno, estetycznej ramie z wysokogatunkowego aluminium. Przezroczyste, odporne na gradobicie szkło solarne i optymalnie dobrane proporcje powierzchni aktywnej z wysokoselektywną powłoką gwarantują bezawaryjność i maksymalne uzyski energii. Tak wykonane kolektory mogą być szybko i w bezpieczny sposób montowane na lub w dachu skośnym, jak również na dach płaski, za pomocą innowacyjnego systemu MSE 310, obejmującego szeroką gamę akcesoriów. Montaż może się odbywać na dachach skośnych o kącie pochylenia od 22 do 60°. W skład kompletu wchodzą mocowania do wszystkich powszechnie dostępnych rodzajów pokryć, takich jak łupek naturalny, dachówka karpiówka czy blacha falista. Najbardziej elegancki wygląd dachu można uzyskać stosując system montażowy MSE 310 „w dach”. Kolektory są wbudowywane w połać dachu, nie wychodząc poza jej obrys. Blaszane wanienki wychwytowe, w których są umieszczane kolektory, zapewniają szczelność systemu. Opcjonalnie poszczególne kolektory mogą być montowane obok siebie, co dodaje całości jeszcze bardziej stylowego wyglądu. W przypadku instalacji na dachu płaskim kolektory są mocowane pod kątem 45° do estetycznej konstrukcji w kolorze czarnym.


Wielofunkcyjny układ

Zaprojektowanie efektywnej instalacji solarnej wymaga wzięcia pod uwagę nie tylko ilości osób i indywidualnego zużycia wody przez mieszkańców, lecz również dobrania optymalnych komponentów w postaci stacji solarnej i regulatora solarnego, które zapewnią odpowiednie parametry pracy całego systemu. Gotowe rozwiązania solarne Schüco obejmują dwa warianty zestawów do produkcji c.w.u. i dwa zestawy pozwalające na dodatkowe wspomaganie c.o. W zależności od funkcji, w jednym zestawie może występować od dwóch do pięciu kolektorów o powierzchni 2,53 m2. Optymalnie zaprojektowana instalacja może w opcji c.w.u. dostarczyć w ciągu roku aż 2/3 energii potrzebnej do podgrzewania ciepłej wody, a w trybie wspomagania centralnego ogrzewania nawet do 1/3 energii na potrzeby zasilania systemów c.w.u. i c.o. Szeroka paleta zasobników do c.w.u oraz c.w.u i c.o. pozwala z powodzeniem pokryć zapotrzebowanie nawet wieloosobowej rodziny. Zbiorniki posiadają wyjątkowo skuteczną izolację z pianki poliuretanowej z dodatkowym płaszczem polistyrenowym, dzięki czemu minimalizują straty ciepła. Emaliowanie próżniowe i magnezowa anoda ochronna zabezpieczają ich wnętrze przed korozją. Na zasobniku jest umieszczana energooszczędna stacja solarna, która optymalizuje pracę instalacji, gwarantując jej najwyższą efektywność i bezawaryjność. Parametry systemu można obserwować i korygować na łatwym w obsłudze regulatorze solarnym. Obsługa za pomocą trzech przycisków i kreator instalacji pozwala na szybkie i łatwe uruchomienie w technologii Plug&Play.