Obecnie panująca industrializacja sprawia, że inwestorzy chcąc pozostać konkurencyjnymi stają przez wyzwaniem nieustannego rozwoju. Czasami, żeby rozwój ten był możliwy, konieczne jest poczynienie inwestycji w postaci budowy nowych obiektów. Wtedy okazuje się, że problemem staje się czas ich realizacji.

Budowa obiektów przemysłowych jest procesem złożonym i wymagającym połączenia doświadczenia wielu branż. W ostatnich latach został poczyniony niesamowity postęp w dziedzinach konstrukcyjnych, dzięki czemu szkielet zakładu produkcyjnego lub magazynu jest w stanie powstać w zaledwie kilka miesięcy. Niestety w dalszym ciągu słabym ogniwem pozostaje wykończenie. Przykładem mogą być instalacje HVAC, które bardzo często są tak skomplikowane, że ich zaprojektowanie i wykonanie może zająć więcej czasu niż wykonanie całej konstrukcji budynku.

Firma FLOWAIR jest świadoma powyższych problemów i podąża razem z postępem, jaki został poczyniony w dziedzinie konstrukcji. Mając na celu uproszczenie i przyspieszenie realizacji instalacji HVAC, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów inwestycyjnych, firma rozwija ideę pracy bezkanałowej, zapoczątkowaną przez jednostki wentylacyjne z odzyskiem ciepła OXeN. Tym razem inżynierowie FLOWAIR za cel obrali urządzenia Cube, czyli linię kompaktowych rooftopów służących do chłodzenia, ogrzewania oraz wentylacji z odzyskiem ciepła. Opracowali oni rozwiązanie mające na wykorzystanie tych urządzeń typu „all in one” do pracy zupełnie bezkanałowej.

Specjalne moduły nawiewne NW w połączeniu z urządzeniami Cube tworzą kompletny system obróbki termicznej powietrza z jego bezpośrednią dystrybucją do obsługiwanego pomieszczenia za pomocą automatycznego nawiewnika wirowego. Moce grzewcze i chłodnicze Cube są dobierane do pokrycia zarówno straty wynikającej z wentylacji, jak i przenikania w związku z czym w wielu przypadkach urządzenia te mogą być jedynymi źródłami ciepła zastosowanymi w hali. Ponadto moduły NW są w standardzie wyposażone w tłumiki akustyczne, co przekłada się na komfort użytkownika. W najnowszej odsłonie tego rozwiązania klient uzyskuje również możliwość swobodnej konfiguracji i możliwość określenia np. rodzaju nagrzewnicy lub jej lokalizacji w części dachowej lub w części nawiewnej.

 

Korzyści płynące z zastosowania Cube z modułami nawiewnymi NW są policzalne w zasadzie na każdym etapie realizacji inwestycji. W związku z możliwością pracy bezkanałowej istotnemu przyspieszeniu ulegają wszelkie prace projektowe. Projektant nie musi już wykonywać złożonych kalkulacji związanych z instalacją kanałową, spadków ciśnienia, poziomów akustycznych czy dobierać nawiewników. Wszystkie te parametry są zawarte w karcie doborowej urządzenia, przygotowanej przez Dział Wsparcia Projektowego FLOWAR pod warunki projektowe danej inwestycji. Dla wykonawcy z pewnością istotne będzie to, że uzyskuje on kompletną instalację HVAC wykonując w zasadzie jedynie posadowienie oraz podłączenie zasilania. Urządzenia są od razu gotowe do rozruchu, przy czym pomoże Dział Wsparcia Posprzedażowego FLOWAIR. Inwestor natomiast zyskuje cenny czas, oszczędności eksploatacyjne wynikające z zastosowania w urządzeniach Cube energooszczędnych komponentów oraz nieocenione oszczędności wynikające z usprawnienia całego procesu realizacji inwestycji.

FLOWAIR wychodzi naprzeciw potrzebom klientów poprzez opracowywanie innowacyjnych produktów dostosowanych do zmian, jakie obecnie zachodzą w branży budowlanej oraz HVAC. W dzisiejszych czasach oszczędności eksploatacyjne wynikające z komponentów o wysokich sprawnościach powoli stają się standardem. FLOWAIR jednak nie zatrzymuje się w tym miejscu i wciąż opracowuje innowacyjne rozwiązania umożliwiające klientom uproszczenia w trudnym procesie projektowania i realizacji inwestycji.

realizacja flowair