Budynki, takie jak większe obiekty usługowe, pensjonaty, szkoły, biurowce czy też budynki przemysłowe o dużej kubaturze wymagają zmiennego w czasie zapotrzebowania na ciepło dla zapewnienia optymalnej temperatury. Naprzeciw takim potrzebą wychodzą właśnie nowoczesne systemy grzewcze, których doskonałym przykładem mogą być kondensacyjne kotły gazowe MGK-2 firmy Wolf, przeznaczone do pracy w kaskadach.

Kondensacyjne kotły gazowe MGK-2 firmy Wolf.

Gazowe kotły kondensacyjne MGK-2 firmy Wolf to wysokiej klasy urządzenia dostosowane do eksploatacji w oparciu o gaz ziemny E i LL. Jedną z największych zalet produktów z tej serii jest możliwość pracy kilku kotłów w systemie kaskadowym, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie łącznej mocy grzewczej aż do 3,0 MW przy możliwym najmniejszym obciążeniu pojedynczego kotła na poziomie 17% jego mocy całkowitej.  Co więcej, moc dopasowywana jest automatycznie do aktualnych potrzeb obiektu, więc nie ma ryzyka, że energia cieplna będzie marnowana. „Układ pracy kaskadowej polega na połączeniu ze sobą kilku kotłów gazowych w jeden, wspólny układ. Najważniejszą rolę pełni w nim tzw. kocioł wiodący, który rozpoczyna pracę jako pierwszy. Jeżeli jego moc wystarczy do pokrycia aktualnych wymagań obiektu, to działa on samodzielnie, jednak jeżeli zapotrzebowanie na ciepło jest większe to wówczas automatycznie włącza się kolejne urządzenie, tzw. kocioł podrzędny. Gdy dwa urządzenia wciąż mają zbyt małą moc do zapewnienia optymalnej temperatury to – analogicznie do wcześniejszej sytuacji - do pracy przystępuje kolejny kocioł”, wyjaśnia Mariusz Frączek, ekspert firmy Wolf Technika Grzewcza sp. z o.o. Dzięki możliwości pracy kotłów MGK-2 firmy Wolf w systemie pracy kaskadowej, doskonale sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba płynnej zmiany zapotrzebowania na ciepło od bardzo małych nastaw do pełnej mocy.  Producent przewidział możliwość połączenia ze sobą aż 5 urządzeń, zatem cały układ z powodzeniem spełni wymagania budynków mieszkalnych, biurowych czy przemysłowo-handlowych. 

 

Ekonomiczne, ekologiczne i ultrawydajne

Kotły kondensacyjne MGK-2 firmy Wolf opracowane zostały z najwyższą starannością i z wykorzystaniem najlepszych surowców, dlatego też są one inwestycją na lata. Wymiennik ciepła wykonany jest z wytrzymałego stopu aluminiowo-krzemowego, który charakteryzuje się wysoką odpornością na korozję oraz przewodnością cieplną na poziomie lepszym, od innych stosowanych materiałów. Cichą pracę urządzenia gwarantuje zastosowany przez producenta system wytłumiający dźwięki. Główny układ sterowania został wyposażony w automat zapłonowy, elektroniczny zapłon, jonizacyjną kontrolę płomienia oraz system regulacji prędkości obrotowej wentylatora w zależności od mocy urządzenia. Na uwagę zasługuje również palnik gazowy mieszaniny paliwowo-powietrznej, który może modulować spalanie w zakresie obciążeń od 17 do 100%, a dodatkowo gwarantuje uzyskanie wysokiej czystości spalania i sprawności dochodzącej do 110%. Z punktu widzenia inwestora ważne jest również, że kocioł gazowy MGK-2 firmy Wolf jest dostarczany do obiektu w stanie kompletnym, zmontowanym i z wszystkimi obudowami. Dzięki temu można go łatwo i szybko zamontować, a do tego używać w zasadzie od razu po podłączeniu. Bezpośredni dostęp do wszystkich elementów z przodu to z kolei gwarancja prostej obsługi i wygodnej konserwacji urządzenia. Warto zwrócić także uwagę na wymiary kotłów z serii MGK-2. Zostały one tak dobrane, by nawet największa jednostka o mocy 690 kW mogła zmieścić się w standardowych drzwiach pomieszczenia, w którym będą instalowane urządzenia.

 

Uzyskaj więcej informacji na temat produktów firmy Wolf