Obecnie galopujący postęp cywilizacji i związane z nim zmiany, co prawda zyskują nowe rzesze zarówno zwolenników, jak i przeciwników, jednak jasne jest, że wraz z postępem cywilizacyjnym rośnie potrzeba bliskości z przyrodą. Jej wyrazem jest szeroko rozumiany trend eco, w który tak dobrze wpisują się oferowane przez Purmo rozwiązania w zakresie ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń.

Komfort cieplny przez cały rok w stylu eco

Coraz więcej Polaków ceni sobie wnętrza zaprojektowane w zgodzie z naturą, które stanowią swojego rodzaju schronienie przed pędzącą rzeczywistością. Tym samym popularność zyskują m.in. kamień i drewno, roślinne motywy i kolory ziemi. Jednak styl eco w aranżacji wnętrz może być czymś więcej niż tylko naturalne materiały, barwy i wzory, które sprzyjają relaksowi i wyciszeniu. To przede wszystkim dbałość o środowisko! W domu przyjaznym przyrodzie zakręca się kran podczas mycia zębów, segreguje śmieci, wybiera bio produkty, a także korzysta z odnawialnych źródeł energii w przypadku ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń. 

Jednym z nowoczesnych sposobów na zapewnienie komfortu cieplnego w domu z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii jest system podłogowy Purmo. Rozwiązanie to działa na niskich temperaturach wody, świetnie współpracując z pompami ciepła. System charakteryzuje się wysoką efektywnością energetyczną i przyczynia do redukcji emisji szkodliwych substancji do środowiska. Ponadto, podłogówkę Purmo możemy zastosować nie tylko w celu ogrzewania, ale także chłodzenia pomieszczeń. Jedynym warunkiem jest to, że  współpracuje ona z pompą ciepła z funkcją chłodzenia lub wytwornicą wody lodowej. W związku z tym system podłogowy Purmo jest odpowiedzią na potrzeby, jakie pojawiły się na skutek jednego z największych zagrożeń związanych z postępem cywilizacyjnym – globalnego ocieplenia.

Od fali męczących upałów pozwoli nam również odetchnąć dwufunkcyjny klimakonwektor VIDO. Eksperci Purmo zadbali o to, by z powodzeniem można było go stosować w niskotemperaturowych instalacjach grzewczych. Źródłem gorącej wody, która zasila VIDO zimą, jest pompa ciepła lub kocioł centralnego ogrzewania. Natomiast latem przez urządzenie przepływa woda lodowa z chillera bądź pompy ciepła działającej w cyklu odwróconym.

Dom zaprojektowany w stylu eco to przestrzeń, w której można odpocząć od nadmiaru bodźców i odzyskać wewnętrzną równowagę. Trudno jednak poczuć prawdziwą harmonię w przegrzanym lub wychłodzonym pomieszczeniu. Marka Purmo wychodzi naprzeciw oczekiwaniom miłośników stylu eco, zapewniając przyjazne środowisko i kompleksowe rozwiązania, które zagwarantują komfortowe warunki cieplne w domu o każdej porze roku.

 

Dowiedz się więcej