Tym razem akwizycja dotyczyła firmy Walter Meier (Klima Deutschland) GmbH. Jest to wiodący producent produktów klimatyzacyjnych w Niemczech.

Kolejne przejęcia.. tym razem SWEGON przejmuje Walter Meier (Klima Deutschland) GmbH
Walter Meier (Klima Deutschland) GmbH jest spółką zależną szwajcarskiej Walter Meier Group. Firma ma swoją siedzibę w Monachium i została założona w 1930 roku, a od 1991 roku jest częścią Walter Meier AG. Nabycie podlega jeszcze zatwierdzeniu przez niemieckie organy antymonopolowe, jednak zamknięcie sprzedaży spodziewane jest już w czerwcu 2013 r. Niemiecki Oddział Walter Meier zatrudnia 111 pracowników, a w roku 2012 osiągnął obrót w wysokości 37 mln euro.

"Zakup Walter Meier (Klima Deutschland) GmbH stanowi bardzo ważny element naszej obecnej strategii rozwoju" – podkreśla CEO Swegon - Hannu Saastamoinen. "Mamy bardzo dobre relacje z Walter Meier Klima. Jest to firma, która jest naszym największym niezależnym dystrybutorem w segmencie agregatów chłodniczych. Obecnie bardzo liczymy na dalszy rozwój naszej współpracy oraz wzrost sprzedaży w Niemczech, który jest jednym z naszych priorytetowych rynków".