Podczas 20. edycji konkursu, firma KLIMOR została uhonorowana niezwykle cenną Pomorską Nagrodą Gryfa Gospodarczego 2019 w kategorii LIDER INWESTYCJI oraz wyróżniona w kategorii LIDER INNOWACJI. Nagrody wręczono na uroczystej Gali, która odbyła się w piątek 20 września w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.

Gryf Gospodarczy jest jedną z cenniejszych regionalnych nagród, przyznawaną wspólnie przez marszałka województwa pomorskiego oraz organizacje samorządu gospodarczego. Nieprzerwanie od 2000 roku organizatorem wydarzenia jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości.

Celem konkursu jest m.in. promocja postaw przedsiębiorczych, inicjowanie i wsparcie przedsięwzięć prorozwojowych i innowacyjnych, szczególnie tych pokrywających się z celami Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020, ale również upowszechnianie dobrych praktyk w biznesie.

W tegorocznej, jubileuszowej edycji Nagrody Pomorskiej Gryf Gospodarczy, udział wzięło ponad 100 przedsiębiorstw, a nagroda wręczana jest firmom, których działalność korzystnie wpłynęła na rozwój gospodarczy Pomorza.

- Głowna nagroda Gryf Gospodarczy dla firmy Klimor to wynik wymiernych Inwestycji w firmie, związanych z: rozbudową fabryki, wymianą parku maszynowego, inwestycjami związanymi z połączeniem przejętych zakładów z Clima Produkt i zwiększeniem mocy wytwórczych oraz inwestycjami związanymi z promowaniem polskiej firmy i polskiej marki poza granicami kraju - mówi Andrzej Walendowicz, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Handlowych.

- Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się w czołówce najlepszych firm na Pomorzu i otrzymaliśmy tytuł Lidera Inwestycji oraz zostaliśmy wyróżnieni w kategorii Lider Innowacji, to dla nas szczególne wyróżnienie. Gryf Gospodarczy jest potwierdzeniem, że obraliśmy właściwą drogę do sukcesu, którego to autorem jest cały zespół, stanowiący największą wartość spółki KLIMOR - podkreśla Marek Kupiec, Prezes Zarządu w spółce Klimor.

 

Dowiedz się więcej