Powłoka cynkowo-magnezowa ZM jest podstawą zastosowania innowacyjnej inżynierii materiałowej produktów. Wdrożenie jej, zostało poprzedzone badaniami, które przeprowadził doświadczony zespół pracowników działu Badań i Rozwoju firmy KLIMOR.

Klimor wprowadza innowacyjną powłokę antykorozyjną, zapewniając tym gwarancję produktu w najbardziej surowych warunkach

Powłoka cynkowo-magnezowa to metaliczna warstwa, która dzięki swym właściwościom zapewni długotrwałą ochronę powierzchni w szerokim wachlarzu zastosowań. Skład chemiczny materiału został tak zoptymalizowany, aby uzyskać jak najlepsze właściwości antykorozyjne.

Wykorzystanie blachy z powłoką ZM w produktach KLIMOR zapewni najlepszą odporność na korozję, wyższą od stali z powłoką Alucynk (Al-Zn), a także od stali ocynkowanej. Poza tym w środowiskach zawierających substancje żrące, powłoka eksploatuje się wolnej niż inne, co również gwarantuję trwałość i wytrzymałość produktu. Powłoka zapewnia również samoregenerację na krawędziach cięcia, chroni bowiem odsłonięte krawędzie przed rozwojem korozji, dzięki cienkiemu filmowi, który zawiera magnez. Owa domieszka metalu tworzy stabilną i mocną powłokę na całej powierzchni blachy, gwarantując znacznie bardziej efektywną ochronę przed korozją niż powłoki o niższej zawartości tego pierwiastka.

Nowa inicjatywa to starannie przemyślane rozwiązanie, które podkreśla, że produkty KLIMOR to urządzenia w pełni dostosowane do oczekiwań klientów, a sam pomysł to realna potrzeba kreowania rynkowych standardów dla całej branży HVACR.

Firma KLIMOR konsekwentnie realizuje szereg wymogów stawianych przez krajowe i europejskie normy. Produkty spełniają wszystkie wymagania między innymi wynikające ze standardów bezpieczeństwa (CE) oraz założeń systemu zapewnienia jakości ISO 9001. W trosce o najwyższy poziom jakości oferowanych produktów, firma dba o każdy szczegół, zaczynając od procesu projektowania, poprzez produkcję, a kończąc na logistyce. Niewątpliwie produkty KLIMOR w nowej technologii materiałowej opartej na powłoce cynkowo- magnezowej to argument przemawiający za ich solidnością i niezawodnością.

 

*Produkty KLIMOR w nowej technologii materiałowej dostępne już od września 2016r.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu z  dostępnymi w całej Polsce, Doradcami Techniczno- Handlowymi.

 


 

*dotyczy wybranych linii produktowych