Firma Klimor została wyróżniona przez redakcje tytułów ekonomicznych Forbes i Puls Biznesu, w dwóch niezależnych, renomowanych zestawieniach najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce. Producent znalazł się w prestiżowym gronie laureatów rankingów „Diamenty Forbesa 2018” oraz „Gazele Biznesu 2017”. Oba wyróżnienia mają na celu promocję najszybciej rosnących firm w latach 2014-2016, o nienagannej reputacji finansowej i biznesowej.

KLIMOR najbardziej dynamiczną firmą według Forbesa i Pulsu Biznesu

Przełom 2017/2018 przyniósł firmie Klimor dwa uznane wyróżnienia o znaczeniu biznesowym. Świadczą one głównie o skuteczności operacyjnej i wiarygodności finansowej badanych przedsiębiorstw według danych za lata 2014-2016, ale także podkreślają wysoką atrakcyjność poddanych ocenie firm na tle ich branżowych konkurentów.

W rankingu miesięcznika Forbes, już po raz jedenasty opracowanym we współpracy z wywiadownią gospodarczą Bisnode Polska, Klimor znalazł się na prestiżowej liście laureatów „Diamentów Forbesa 2018” zajmując 29. pozycję na 274 firmy w województwie pomorskim spełniające kryteria rankingowe. W ogólnopolskim rankingu producent uplasował się na 296. pozycji w odniesieniu do prawie 3 tys. pozytywnie zweryfikowanych przedsiębiorstw. Wśród kluczowych kryteriów oceny Bisnode Polska, sporządzanej na podstawie tzw. metody szwajcarskiej (dochodowo-majątkowej), znalazły się m.in. wyniki finansowe za trzy ostatnie lata, wartość majątku, historia płatnicza oraz brak negatywnych zdarzeń prawnych.

Drugim ważnym tytułem, jaki uzyskała firma Klimor, jest „Gazela Biznesu”. Producent znalazł się w 18. edycji zestawienia najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm dziennika ekonomicznego „Pulsu Biznesu”. „Gazele Biznesu” są najstarszym tego typu rankingiem w Polsce, bazującym na danych finansowych weryfikowanych przez analityków Coface Poland. O 148. miejscu Klimoru na liście „Gazele Biznesu 2017” dla województwa pomorskiego oraz 1431. pozycji w ujęciu ogólnokrajowym zadecydował wyrażony w procentach przyrost obrotów wypracowany na przestrzeni lat 2014-16, który wyniósł 42,3 proc. przy średnim wzroście przychodów firm ujętych w rankingu na poziomie 26,2 proc. 

- Otrzymane wyróżnienia to świadectwo zwieńczonych sukcesem starań na drodze do rewitalizacji marki Klimor – obecnej na rynku od ponad 50 lat, a począwszy od 2011 roku działającej pod skrzydłami Grupy Klima-Therm jako jej strategicznego inwestora. Uwydatniliśmy ogromny potencjał Klimoru w oparciu o najlepsze branżowe i biznesowe praktyki, uporządkowaliśmy portfolio oferowanych rozwiązań, postawiliśmy na innowacje w dziedzinie rozwoju produktu oraz, co równie ważne, wdrożyliśmy profesjonalne narzędzia marketingowe. Wszystko to przy udziale naszych pracowników – zespołu fantastycznych ludzi i specjalistów w swojej dziedzinie – sprawiło, iż dziś Klimor należy do ścisłej czołówki producentów urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych w Polsce, z czego jesteśmy wyjątkowo dumni – podkreśla Marek Kupiec, Prezes Zarządu w spółce Klimor.

Prestiżowe Rankingi „Diamenty Forbesa 2018” oraz „Gazele Biznesu 2017” zostały opublikowane w formie obszernych dodatków do miesięcznika Forbes i dziennika Puls Biznesu. Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się w pierwszej połowie bieżącego roku podczas regionalnych uroczystości organizowanych przez właściwe redakcje. Firma Klimor w prestiżowym gronie laureatów obydwu tytułów znalazła się po raz pierwszy. 

 

Dowiedz się więcej