KLIMOR, polski producent central klimatyzacyjno-wentylacyjnych, zwieńczył swój udział w wystawie „Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja 2016” prestiżowymi nagrodami. Stowarzyszenie Polska Wentylacja, organizator wydarzenia, wyróżniło firmę statuetką DELTA 2016 za osiągnięcia biznesowe, a najnowsza centrala wentylacyjna KLIMOR z hybrydowym odzyskiem ciepła otrzymała nagrodę wystawców „Najciekawszy Produkt 2016” w kategorii ‘Wentylacja’.

KLIMOR nagrodzony nagrodą DELTA oraz Najciekawszy Produkt 2016 podczas Forum Wentylacja-Salon Klimatyzacja 2016.

14. edycja dorocznego, największego w Polsce spotkania branży HVACR „Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja” (Warszawa, 1-2 marca br.) przyniosła firmie KLIMOR dwie ważne nagrody przyznane przez środowisko branżowe. Jedną z nich jest DELTA 2016 – nagroda Stowarzyszenia Polska Wentylacja o charakterze biznesowym, która wyróżnia firmy o największej dynamice obrotów z trzech ostatnich lat. Laureatów wyłoniono na podstawie badań rynku i analiz statystycznych przeprowadzonych na grupie przeszło 300 podmiotów gospodarczych działających w branży HVACR. KLIMOR z wynikiem 124 proc. zajął pierwsze miejsce w kategorii tzw. firm dojrzałych, działających na rynku od ponad 21 lat. 

- DELTA 2016 to najlepsze podsumowanie i zarazem ukoronowanie pięciu lat działalności firmy KLIMOR pod parasolem Grupy Kapitałowej KLIMA-THERM. Optymalizacja portfela urządzeń, zaangażowanie profesjonalnego zespołu handlowego oraz wdrożenie efektywnych procesów biznesowych – to wszystko przełożyło się na systematyczny wzrost przychodów firmy, plasując KLIMOR w ścisłej czołówce dostawców central wentylacyjnych – podkreśla Andrzej Walendowicz, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor ds. Handlowych w Grupie KLIMA-THERM.

Kolejnym sukcesem KLIMOR w ramach wydarzeń specjalnych towarzyszących tegorocznej edycji „Forum” była nagroda „Najciekawszy Produkt 2016” przyznana modułowej centrali klimatyzacyjno-wentylacyjnej MCKS-CPR-HPM z hybrydowym odzyskiem ciepła eksponowanej na „Arenie Technologii”. Odwiedzający wystawę oceniali łącznie 64 zgłoszone do konkursu produkty, spośród których najwięcej głosów w kategorii ‘Wentylacja’ oddano na urządzenie marki KLIMOR.Centrala wentylacyjna z hybrydowym odzyskiem ciepła MCKS-CPR-HPM w wykonaniu standardowym, modułowym, w zależności od przeznaczenia, występuje w wersji zewnętrznej i wewnętrznej. Dedykowana jest do wentylacji i klimatyzacji różnego rodzaju obiektów, gdzie bardzo ważne jest ograniczenie konsumpcji energii. Centrala składa się z bloków z filtrami kieszeniowymi klasy F7 na nawiewie i klasy M5 na wywiewie, wysokosprawnego odzysku ciepła krzyżowo-przeciwprądowego, pompy ciepła ze sprężarkami typu DC INVERTER oraz z wentylatorów z napędem bezpośrednim z zabudowanymi silnikami typu EC. Zastosowanie płynnie sterowanych sprężarek na czynnik chłodniczy R410a umożliwia uzyskanie stabilnej temperatury w pomieszczeniu przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii. Układ centrali pozwala na pracę w okresie całego roku przy pełnej sprawności odzysku ciepła. Centrala wyposażona jest w układ automatyki zapewniający ekonomiczną pracę urządzenia, dający możliwość podłączenia do BMS oraz sterowania centrali przez stronę internetową. Zastosowanie wielostopniowego odzysku ciepła i odpowiedniego algorytmu pracy pozwala uzyskać wskaźniki EER=8 i COP=21 dla całej centrali.
- Nagroda dla produktu KLIMOR jest dla nas szczególnie cennym, nobilitującym wyróżnieniem, gdyż została przyznana przez środowisko branżowe bezpośrednio reprezentowane przez naszych klientów i partnerów biznesowych. Każdy zwiedzający wystawę dysponował tylko jednym głosem, zaś wystawcy – co należy wyraźnie podkreślić – nie brali udziału w typowaniu. Wyróżnienie to traktuję przede wszystkim jako wyraz najwyższego zaufania do marki KLIMOR oraz uznania względem jakości dostarczanych przez nas rozwiązań, za co wszystkim głosującym pragnę serdecznie podziękować! – podsumowuje Marek Kupiec, Prezes Zarządu KLIMOR S.A. i Dyrektor ds. Technicznych w Grupie KLIMA-THERM.

Firma KLIMOR już po raz piąty wzięła udział w „Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja” prezentując swoją ofertę urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych w ramach połączonego stoiska skupiającego kluczowe, powiązane kapitałowo spółki Grupy KLIMA-THERM.


Komentarze

  • brawo

    Gratulacje dla całej Grupy!