Firma KLIMOR rozszerzyła swój program doboru urządzeń KAD o nową funkcjonalność. Tym razem użytkownicy mogą także generować rysunki urządzeń w formacie 3D. Rysowanie brył przestrzennych w programie KAD to rozwiązanie doskonale wpisujące się w aktualny trend nowoczesnego projektowania w technologii BIM.

KLIMOR Air Designer z możliwością generowania rysunków urządzeń w formacie 3D.

Modelowanie informacji o budynku (Building Information Modeling ) umożliwia realizację złożonych i często połączonych ze sobą procesów i analiz, które dotąd nie były wykonywane ze względu na duże koszty oraz czasochłonność.

Nowa funkcjonalność w programie pozwala - po wykonaniu kompletnego doboru urządzenia - na wyeksportowanie rysunku centrali do formatu 3D. W ten sposób powstaje bryła, z narysowanymi przyłączami w postaci przepustnic i króćców elastycznych. Jest również wrysowana rama lub stopy fundamentowe – w zależności od wielkości centrali. Wszystkie wymiary powstałego modelu 3D są rzeczywiste – tzn. jednostką wymiarową długości jest [mm].

Możliwość generowania produktu KLIMOR do modelu 3D daje projektantowi instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych możliwość na rzeczywiste wrysowanie urządzenia w przestrzeń maszynowni lub innego miejsca posadowienia. Jednocześnie pozwala na oszczędność czasu w projektowaniu 3D, unikając w ten sposób zamiany rysunku 2D na trójwymiarowy Wprowadzona funkcjonalność zwiększa kreatywność  i innowacyjność, a tym samym otwiera przed projektantami jeszcze większe możliwości, zapewniając im przewagę konkurencyjną oraz zwiększony komfort pracy.

 

 

Skontaktuj się z Doradcą techniczno-handlowym KLIMOR