Klimatyzatory Rittal Blue e+ z klasami mocy od 1,6kW do 5,8kW są teraz dostępne od ręki w produkcji seryjnej, również w wariancie ze stali nierdzewnej. Wariant ten przeznaczony jest przede wszystkim do zastosowań w przemyśle spożywczym i przetwórczym, w których wymagana jest wysoka odporność na korozję.

Klimatyzatory Rittal Blue e+ ze stali nierdzewnej! Teraz dostępne od ręki!

Nowe warianty klimatyzatorów serii Blue e+ ze stali nierdzewnej zostały stworzone z myślą o wymagających warunkach otoczenia. Obudowa ze stali nierdzewnej pozwala na zastosowania, w których istotny jest wysoki poziom ochrony przed korozją. Klimatyzatory w tej wersji w klasie ochrony IP55 są obecnie dostępne w produkcji seryjnej wprost z magazynu. Tak jak dotychczasowe urządzenia Blue e+, wykorzystują one niezwykle efektywną energetycznie technologię hybrydową i można je zamówić w pięciu wariantach z różnymi mocami chłodniczymi – od 1,6kW do 5,8kW.

 

Technologia hybrydowa to oszczędność energii 

Technologia hybrydowa polega na połączeniu ciepłowodu „heat pipe” i tradycyjnej technologii sprężarkowej. W wielu przypadkach, np. gdy temperatura zewnętrzna jest względnie niska, „heat pipe” gwarantuje wystarczającą moc chłodniczą. Do pracy nie potrzeba sprężarki, dzięki czemu zużycie energii jest bardzo niewielkie. Ponadto sprężarka w klimatyzatorze działa tylko wtedy, gdy potrzebna jest większa moc chłodnicza. Ma to wpływ na wszystkie komponenty chłodziarki sprężarkowej, wyposażone w regulację obrotów, których praca jest bardzo efektywna energetycznie. Dodatkowo histereza temperatury jest bardzo mała, co wpływa ma dłuższą żywotność komponentów zainstalowanych w szafie sterowniczej. Urządzenia Blue e+, w zależności od warunków otoczenia i zastosowania, zapewniają oszczędność średnio do 75% energii w porównaniu ze zwykłym klimatyzatorem sprężarkowym. Ponadto obsługa wielu napięć gwarantuje bezproblemowe zastosowanie klimatyzatorów na całym świecie, ze wszystkimi standardowymi napięciami i częstotliwościami sieciowymi.

 

Wygodna obsługa

Intuicyjną i wygodną obsługę zapewnia nowoczesny wyświetlacz dotykowy, służący do wprowadzania podstawowych ustawień i wyświetlania komunikatów statusowych. Oprócz obsługi bezpośrednio przy klimatyzatorze, możliwe jest również użycie aplikacji na smartfona z prawie identycznym interfejsem. Ponadto dostępny jest interfejs IoT, który pozwala na łatwą integrację klimatyzatora ze środowiskiem Przemysłu 4.0.

 

Dowiedz się więcej