Jednym z priorytetów działalności Klima-Therm jest propagowanie wiedzy na temat branży HVACR i możliwości praktycznego jej wykorzystania przez młodych ludzi. W ramach akcji wspierania rozwoju i edukacji uczniów technikum, w listopadzie br. firma przekazała do celów dydaktycznych nowoczesne urządzenia, narzędzia i materiały do ćwiczeń dla laboratoriów klas chłodniczo-klimatyzacyjnych Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni.

Klima-Therm ze wsparciem dla Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni

Przedstawiciele firmy Klima-Therm, Andrzej Walendowicz, dyrektor ds. handlowych oraz Paweł Deska, zastępca dyrektora ds. technicznych, przekazali na ręce Pani Krystyny Przyborowskiej, naczelnik Wydziału Edukacji z Urzędu Miasta Gdyni i Mariana Deręgowskiego, dyrektora ZSCHiE materiały o wartości około 20 tys. zł, dla pracowni zawodowej z zakresu montażu instalacji urządzeń klimatyzacyjnych. Przekazane wyposażenie to m.in. pompy próżniowe, narzędzia, zestawy do lutowania twardego, materiały do montażu instalacji klimatyzacyjnych. Przedstawiciele ZSCHiE podczas tego spotkania mogli także zaprezentować wyposażenie pracowni klas elektrycznych i elektronicznych.

- Cieszy nas ponowne wprowadzenie zawodu ‘technik chłodnictwa i klimatyzacji’ do klasyfikacji szkolnictwa zawodowego, co z pewnością będzie skutkować wszechstronną i profesjonalną kadrą kolejnych specjalistów z branży HVACR. – mówi Andrzej Walendowicz i dodaje - Grupa Klima-Therm wspierając realizację programu edukacyjnego, z przyjemnością pomaga wybranym szkołom w wyposażaniu laboratoriów i pracowni technicznych. 

Zaangażowanie w rozwój i edukację młodzieży czy środowiska akademickiego, zajmujących się tematyką wentylacji, klimatyzacji, ogrzewania i chłodnictwa to zadanie, którego Grupa Klima-Therm podejmuje się od dłuższego czasu, wykorzystując różnego rodzaju inicjatywy. Firma współpracuje z uczelniami wyższymi, przeprowadzając wykłady m.in. na politechnikach, organizuje wizyty studentów w ośrodkach szkoleniowych Akademii Klima-Therm, a także przygotowuje praktyki i staże dla przyszłych pracowników. 

 

Dowiedz się więcej