Firma Fujitsu wprowadza nowości produktowe, jednak ich premiera nastąpi dopiero w roku 2015. Czym nowe produkty będą się wyróżniać? Przede wszystkim nowy design urządzeń, następnie wyższe wskaźniki efektywności, a także dostosowanie klimatyzatorów do nowym wymagań prawnych.

Klima-Therm-nowości produktowe Fujitsu 2015


Już w nowym roku będziemy mieli możliwość zapoznać się z poszerzoną ofertę urządzeń typu split, jak i centralnych systemów ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego VRF AIRSTAGE.


Jeśli chodzi o pierwszą grupę produktów, urządzenia typu split, firma Fujitsu udoskonaliła linię Nocria, która będzie grzała do -25oC w najwyższej klasie energetycznej.Dodatkowe boczne wentylatory DUAL BLASTER umożliwią optymalną cyrkulację powietrza bez bezpośredniego nawiewu na użytkownika zimnego lub ciepłego powietrza w zależności od typu pracy urządzenia. Będą one należeć do grupy modeli z najwyższym pakietem opcji wyposażonych w czujnik obecności oraz w system automatycznego czyszczenia filtra.


Nowa oferta wzbogacona zostanie o pierwsze modele ścienne serii LT, LU, LM, oraz LL. Oczywiście urządzenia w pełni przygotowane do wymagań związanych z ustawą F-gazową i wykorzystujące czynnik R32. Jeśli chodzi natomiast o jednostki kanałowe, to każda zostanie wyposażona w nowoczesne wymienniki "lambda" (klasa efektywności A++) oraz wbudowane pompy skroplin. Modele kasetonowe zostaną wsparte nową jednostką, która posiadać będzie funkcję nawiewu obwodowego, niezależną regulację łopatek i czyjnikiem obecności. Dla tego modelu wskaźnik SEER osiągnie wartość 7,3 dla urządzenia 10 kW, co jest jednym z najwyższych wskaźników efektywności dla kaset na rynku. 

Druga grupa produktów, systemy VRF AIRSTAGE, wzbogaci się o system VRF AIRSTAGE J-IIS, który cechuje się wysokim wskaźnikiem efektywności (wszystkie jednostki z COP powyżej 4) oraz systemy VRF AIRSTAGE V-III. Producent zapowiada, że jednostka V-III dzięki swoim nowym parametrom nie pozwoli się zgubić wśród konkurencji, a wręcz przeciwnie-będzie się wyróżniać w najbliższym sezonie.

Co daje taką pewność? Chociażby:  

  • maksymalna ilość jednostek wewnętrznych: 64  
  • nowa jednostka zewnętrzna o indeksie HP 18 (zwiększenie maksymalnej mocy układu VRF do HP54) 
  • zwiększenie długości instalacji (długość rury czynnej do 165m)
  • wzrost efektywności energetycznej zespołów (COP dla modelu HP8 wyniesie 4,55)
  • akces do programu certyfikacji EUROVENT- nowe modele jednostek wewnętrznych 
  • moduł sterowania chłodnicą (od 5 do 50 kW) w klasie ochrony IP 54

Więcej informacji będzie dostępnych wkrótce na stronie www.klima-therm.pl.