W tym roku podczas trwania dwudniowych targów Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja firma Johnson Controls zaprezentowała najnowsze rozwiązania, które podnoszą efektywność energetyczną w dwóch obszarach: HVAC i automatyki budowlanej.

Johnson Controls zaprezentował rozwiązania podnoszące efektywność energetyczną budynków na Forum Wentylacja 2014
Na stoisku firmy szczególnie dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszył się pokaz symulacji działania sterowników systemu BMS zarządzających instalacją klimatyzacji, klimakonwektorami i centralami klimatyzacyjnymi.

Urządzeniem promowanym przez Johnson Controls podczas targów był wysokosprawny i bardzo cichy agregat wody lodowej YORK YMC2, opracowany jako część tajnego projektu dla Marynarki Wojennej NATO, a następnie przystosowany do potrzeb sektora cywilnego i udostępniony dla klientów komercyjnych. Dzięki synchronicznemu silnikowi magnetycznemu opartemu o łożyska magnetyczne, agregat YMC2 cechuje wyższa trwałość niż urządzenia z klasycznymi silnikami, a zasilanie za pomocą falownika redukującego do minimum prąd rozruchowy dodatkowo przedłuża żywotność agregatu.

Prezentacja firmy „Jak wytworzyć chłód dla klimatyzacji o najwyższej sprawności energetycznej?” przyciągnęła wyjątkowo wielu odwiedzających, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu rozwiązaniami prowadzącymi do obniżenia kosztów eksploatacji obiektów w zakresie systemów HVAC. Tak wysoka frekwencja jest także dowodem na to, że Johnson Controls, dysponując ponad stuletnim doświadczeniem oraz wysokimi kompetencjami w zakresie zarówno HVAC jak i automatyki budynków, trafnie i kompleksowo odpowiada na potrzeby dzisiejszego rynku.

Źródło: ''

Komentarze

  • Odkryli EUREKE

    ale Eurekę odkryli w JCI....