Nowe agregaty zapewniają zwiększenie wydajności w ofercie XStream do 3,2 MW. W ten sposób oferta staje się największą na rynku w zakresie agregatów śrubowych, a jednocześnie produkty stanowią ekonomiczną alternatywę dla agregatów odśrodkowych.

Jeszcze większa wydajność chłodzonych wodą agregatów śrubowych generacji Xstream z nowymi agregatami RTHF Trane

Czołowy dostawca rozwiązań z zakresu komfortu wewnątrz pomieszczeń i usług na całym świecie - Trane oraz marka Ingersoll Rand poszerzyła swoja ofertę o chłodzone wodą agregaty śrubowe XStream™ w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, wprowadzając nowe wysokiej wydajności agregaty RTHF. Nowe produkty to odpowiedź na zapotrzebowanie właścicieli budynków, poszukujących ekonomicznej alternatywy dla agregatów odśrodkowych do swoich krytycznych instalacji chłodzenia o wysokiej wydajności.

 

Agregaty RTHF posiadają zakres wydajności do 3,2 megawatów (MW), co stanowi wartość nieosiągalną dla innych agregatów śrubowych dostępnych obecnie na rynku. Agregaty serii XStream RTHF ze zmienną prędkością to gwarancja nie tylko pewnej i niezawodnej wydajności, ale także efektywności energetycznej. Ich wskaźnik efektywności energetycznej (EER) wynosi do 6,3 oraz europejski wskaźnik sezonowej efektywności energetycznej (ESEER) do 9,3. Dane te świadczą o tym, że rozwiązanie sprawdzi się do zastosowań krytycznych i w takich budynkach, jak serwerownie, szpitale, duże biurowce, ale także do chłodzenia w procesach przemysłowych i chłodzeniu zdalaczynnym. 

 

- Wprowadzając nowy agregat XStream RTHF, firma Trane oferuje swoim klientom wyjątkowe i korzystne rozwiązanie zapewniające wydajność chłodniczą, którą dotychczas można było osiągnąć jedynie w konstrukcjach opartych na sprężarkach odśrodkowych – tłumaczy Erik van Oossanen, kierownik ds. portfela inwestycyjnego Trane. - Od tej chwili klienci zyskują alternatywę w tym segmencie, gdyż Trane XStream RTHF stanowi bardziej korzystne rozwiązanie, które przyczyni się do poprawy rentowności oraz obniżenia kosztów eksploatacji obiektów, bez wpływu na efektywność energetyczną, wydajność i niezawodność - dodaje. 

 

Zalety konstrukcji i funkcji sterowania nowych agregatów śrubowych XStream RTHF: Stabilna praca w warunkach ekstremalnych,Wszechstronność zastosowań w rozwiązaniach związanych z komfortem i chłodzeniem procesowym przy temperaturze po stronie parownika nawet -12°C,Układ z podwójnym obiegiem, (wprowadzenie tych rozwiązań na obszar rynku, który był dotychczas zarezerwowany dla agregatów odśrodkowych z pojedynczym obiegiem oraz  zmniejszenie ilości czynnika chłodniczego na obwód i dodatkowo zwiększa niezawodność),Pełna zgodność z zastosowaniami ze zmiennym przepływem w celu obniżenia zużycia energii i większej sprawności instalacji.

 

Trane Adaptive Control™ posiada opatentowane, najlepsze w branży algorytmy oraz różne możliwości diagnostyczne. Dzięki temu zarządcy obiektów mogę podejmować odpowiednie działania i zapobiegać wyłączeniu urządzenia w nietypowych warunkach pracy. Takie aktywne rozwiązania przekładają się na niezawodność, niezbędną w głównych zastosowaniach, przy wsparciu kilkudziesięciu lat doświadczenia Trane w zakresie technologii sprężarek śrubowych z setkami tysięcy urządzeń działających na całym świecie.

 

Urządzenia chłodnicze XStream przechodzą kompleksowy test funkcjonalności i walidacji w najnowocześniejszej placówce testowej Trane znajdującej się w Epinal we Francji. Odpowiedni komputerowy program testowy dokładnie sprawdza czujniki, okablowanie, komponenty elektryczne, działanie mikroprocesora, funkcje komunikacyjne, a co ważne także działanie zaworu rozprężnego w celu zapewnienia najwyższych standardów jakości. 

 

Dowiedz się więcej