- pozornie brzmi to jak paradoks – a jednak …W dzisiejszych czasach urządzenia klimatyzacyjne pracować mogą w dwóch obiegach: chłodzenia lub grzania – wykorzystując powietrzną pompę ciepła.

Jesienią warto zainwestować w klimatyzację…
Mitshubishi logoWłaśnie ta ich zaleta może być wykorzystana podczas jesiennych chłodów. Pompa ciepła to ekologiczne źródło energii umożliwiające pozyskanie jej ze środowiska za niewielką cenę energii elektrycznej do zasilania sprężarki ( koszt zasilania sprężarki to tylko ok. 30% kosztu energii pozyskanej do ogrzewania*). Jesienią, czyli po szczycie sezonu klimatyzacyjnego, łatwiej jest kupić klimatyzatory w niższych, często wyprzedażowych cenach. Importerzy bowiem „czyszczą swoje magazyny” aby nie przechowywać urządzeń aż do kolejnego sezonu. Ponadto Instalatorzy klimatyzacji właśnie jesienią mają już więcej czasu i są chętni do negocjacji cenowych za wykonanie montażu instalacji. Cała inwestycja może więc zamknąć się sporo niższym kosztem…

Japońska firma Mitsubishi Heavy Industries Ltd. szczyci się tym, że tworzy urządzenia klimatyzacyjne wysokiej klasy, mając na względzie zdrowie użytkowników, środowisko naturalne oraz najnowsze technologie. Klimatyzatory tej firmy zaliczają się do ścisłej czołówki światowej pod względem technicznym jak i eksploatacyjnym. Szeroka oferta zapewnia klimatyzację zarówno pojedynczych pomieszczeń, jak i rozległych obiektów mieszkalnych, produkcyjnych, biurowych, czy handlowych.

STATUETKA elektronika klimatyzatory sm

Najbardziej popularne zestawy klimatyzacyjne MHI typu „Split” składają się z jednej jednostki wewnętrznej i jednej - zewnętrznej. Wyposażone są w pompę ciepła, co oznacza możliwość dogrzewania pomieszczeń w okresach wiosenno - jesiennych, wykorzystując bezpłatną, „czystą energię” ze środowiska (kosztuje tylko energia zasilania sprężarki, która stanowi ok. 30% energii pozyskanej *). Zaletą tej prostej klimatyzacji są : doskonała filtracja powietrza (filtry antyalergiczny, enzymatyczny, fotokatalityczny, zmywalny-odwaniający) system antyalergenowy, bardzo cicha praca (nawet 21 dB ), daleki zasięg strumienia powietrza, szybkość i wysoka sprawność, energooszczędność (klasa energetyczna A).

Bardziej skomplikowane systemy to tzw „Multi-Split”, w których jedna jednostka zewnętrzna obsługuje do 6 jednostek wewnętrznych. Stosuje się je do klimatyzacji większych restauracji, biur , obiektów handlowych itp. W tym systemie korzystać można z większego wyboru jednostek wewnętrznych jak naścienne, podsufitowe, kasetonowe, czy kanałowe.


DyplomSystem KX6 MICRO to mini system VRF, ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego. W zależności od zastosowanej jednostki zewnętrznej może obsługiwać do 8 lub do 22 jednostek wewnętrznych. Jest to rarytas w świecie klimatyzacji, także ze względu na wybór jednostek wewnętrznych. Instalację wykonać można stosunkowo szybko nawet w eksploatowanym budynku. Ogranicza się do posadowienia jednostki zewnętrznej, nawiercenia otworów i przeprowadzenia stosunkowo cienkich rurek miedzianych oraz powieszenia w wybranych miejscach pomieszczeń klimatyzowanych – jednostek wewnętrznych systemu. System KX6 (VRF) – umożliwia podłączenie nawet do 80 jednostek wewnętrznych (możliwe łączenie wielokrotności takich modułów). Posiada niewiarygodne parametry techniczne, jeśli idzie o długość rurociągów (nawet 1000 mb) oraz tzw przewyższenia.

Na stronie internetowej www.mhi.info.pl znaleźć można techniczne informacje o klimatyzatorach i systemach Mitsubishi Heavy Industries, Atesty higieniczne PZH, instrukcje obsługi, długą listę referencyjną prestiżowych instalacji a także listę Certyfikowanych Serwisów Instalatorskich z terenu całej Polski (zakładka Dystrybucja).


Trwa właśnie akcja handlowa wyprzedaży posezonowej klimatyzatorów MHI.


*Wyjaśnienie: COP – współczynnik sprawności pompy ciepła w trybie grzania to stosunek dostarczonej przez urządzenie mocy grzewczej do pobranej mocy elektrycznej; jeśli COP wynosi 3 to znaczy, że wykorzystując do zasilenia sprężarki 1 kWh energii elektrycznej, do pomieszczenia dostarczamy 3 kWh ciepła.

Zaufało nam wielu Inwestorów …Zobacz : www.mhi.info.pl