110
115
109
107
74

Jarosław Jóźwiak, Prezes Zarządu VTS Polska Sp. o.o. to kolejna postać w naszym cyklu "Sylwetki Prezesów branży HVACR".

Jarosław Jóźwiak – Prezes Zarządu VTS Polska Sp. o.o. – Absolwent Politechniki Gdańskiej oraz MBA na Uniwersytecie Gdańskim. Z firmą VTS związany od 16 lat. W latach 2003 - 2008 pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego w VTS Clima w Dubaju, następnie w okresie od roku 2008 do 2009 pełnił funkcję Business Developer Managera w Azji. Od 2009 roku Prezes Zarządu VTS Polska. Zapraszamy do lektury!

Redakcja: Obecnie Grupa VTS w liczbach to 50 państw na 5 kontynentach i ponad 350 konsultantów techniczno-handlowych na całym świecie. W związku z kontynuacją globalnej ekspansji w październiku ubiegłego roku otworzyli Państwo nowoczesne Centrum Logistyczno-Produkcyjne, tym razem w Dubaju. Co Pana zdaniem sprawa, że VTS wykazuje tak dynamiczny i ekspansywny rozwój w ostatnich latach?

Jarosław Jóźwiak: Kluczem do osiągnięcia sukcesu w każdej dziedzinie jest precyzyjne określenie celu, który chce się osiągnąć, a następnie konsekwentna realizacja wszystkich działań, które do realizacji  tego celu prowadzą. Celem założycieli firmy VTS było od samego początku stworzenie firmy globalnej, która dzięki pionierskiemu dla branży spojrzeniu na procesy projektowe, produkcyjne i logistyczne uzyska możliwość oferowania technologicznie zaawansowanych produktów, w konkurencyjnych cenach i najkrótszych terminach dostaw praktycznie na wszystkich rynkach Europy, Bliskiego Wschodu Azji czy Ameryki. Determinacja i konsekwencja w dążeniu do realizacji postawionego celu pozwoliła nam zbudować markę rozpoznawalną praktycznie na całym świecie. 

 

Centrum Produkcyjno-Logistyczne VTS w Dubaju

 

R.: Urządzenia VTS są bardzo popularne wśród wielu inwestycji. Co sprawiło, że na tle konkurencji są Państwo jednym z czołowych i najbardziej atrakcyjnych producentów dla inwestorów, wykonawców, projektantów? 

J.J.: Firma VTS jest niekwestionowanym liderem sprzedaży na rynku polskim jak również na pozostałych rynkach Europy centralnej i wschodniej. Utrzymywanie pozycji lidera przez lata jest wypadkową wielu czynników takich jak: jakość oferowanego produktu, terminy dostaw, przewidywalna polityka cenowa,  oraz co zawsze staram się podkreślać, zespół wspaniałych ludzi, którzy przez wiele lat budowali i wciąż umacniają pozycję firmy na rynku. 

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że aby być najlepszym musimy stale rozwijać się w każdej dziedzinie. Produkty, które oferujemy w Polsce, na  rynkach Bliskiego Wschodu czy bardzo wymagającym rynku USA są cały czas ulepszane, podnosimy ich parametry techniczne, jakość oraz wytrzymałość. Jako pierwszy polski producent uzyskaliśmy certyfikat Eurovent’u a jako jedyny w branży posiadamy wszystkie certyfikaty dopuszczające sprzedaż naszych urządzeń w Europie, Azji, Ameryce czy Australii. Dzięki masowej skali oraz standaryzacji produkcji możemy oferować produkty w bardzo atrakcyjnych cenach oraz terminach dostaw, które są nieosiągalne dla pozostałych firm z branży. Standaryzacja produkcji to również eliminacja braków oraz możliwość przeprowadzenia pełnej kontroli fabrycznej sprzedawanych urządzeń. 

Firmy, które współpracują z nami wiedzą, że jesteśmy godnym zaufania i przewidywalnym partnerem, a właśnie zaufanie, często oparte na wieloletniej współpracy to fundament, na którym budujemy nasze relacje. 

 

Sprawdź ofertę VTS

 

R.: Które z inwestycji, na których umieszczone zostały Państwa urządzenia, uważa Pan za najbardziej spektakularne?

J.J.: Jest bardzo wiele takich obiektów, na rynku polskim do tych najbardziej znanych, na które dostarczyliśmy urządzenia w ostatnim czasie można zaliczyć m.in.,: Prime Corporate Center (Warszawa), Biurowiec Pacific (Warszawa), Hotel Grand Lubicz (Ustka), Centrum Handlowe Zielone Arkady (Bydgoszcz), Sky Tower (Wrocław), Centrum Handlowe Posnania (Poznań), Multimedialny Dom Plusa (Warszawa), Stadion Górnika Zabrze, Stadion Jagiellonia Białystok. 

W skali globalnej, w mojej opinii do najciekawszych obiektów można zaliczyć m.in.: hotel InterContinental (Bay Central) w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie), fabrykę opon Bridgestone w Uljanowsku (Rosji), ogromne centrum handlowe New Century Global w Chengdu (Chiny), biurowiec firmy IBM w Chennai (Indie), centrum medyczne Presbyterian Weill Cornell w Nowym Jorku (USA), uniwersytet w Auckland (Nowa Zelandia) i wiele innych.

 

Sprawdź listę referencyjną VTS

 

R.: Rok 2015 był rokiem, który wiele zmienił w branży. Wprowadzenie nowych central VENTUS 2016 mocno zamieszało wśród producentów. Jaka jest przewaga konkurencyjna właśnie tych central?

J.J.: To prawda. VENTUS 2016 to nowa linia urządzeń, która powstała na bazie 25 lat doświadczeń firmy na rynku HVAC. Projektując nowe centrale staraliśmy się uwzględnić uwagi firm eksploatujących nasze urządzenia, firm instalacyjnych oraz projektowych.  To właśnie połączenie wiedzy i doświadczania naszych technologów, konstruktorów oraz informacji uzyskanej od naszych klientów dało efekt końcowy, z którego jesteśmy bardzo dumni.  

Centrale VENTUS 2016 to urządzenia, w których ulepszyliśmy sztywność i szczelność konstrukcji, zwiększyliśmy bezpieczeństwo użytkowania, wprowadziliśmy autorski system otwierania/zamykania paneli SMART HINGE. W celu poprawy odporności na bardzo wysokie temperatury oraz promieniowanie UV, co jest szczególnie istotne dla  Bliskiego Wschodu, wszystkie elementy kompozytowe zastąpiliśmy elementami ze stali oraz aluminium. O skali zmian może świadczyć  fakt, że modyfikacji uległo ponad 300 elementów centrali. 

Jeszcze w tym roku planujemy zaskoczyć naszych klientów kolejnymi zmianami, które sprawią, ze produkt, który oferujemy będzie jeszcze lepszy i bardziej dopasowany do zmieniających się potrzeb rynkowych i preferencji klientów. 

 

Czytaj więcej o VENTUS 2016

 

R.: To samo zrobili Państwo w roku 2016 – rozbudowa VTS eShop o części serwisowe, następnie węzły pompowe, a na koniec wisienka na torcie - nowa kurtyna powietrzna WING. Jak zareagowała branża na takie tempo?

J.J.: Jak wspomniałem na początku, stawiamy sobie bardzo ambitne cele. W myśl dewizy „One step ahead”, staramy się wyznaczać i kreować trendy w branży. Utrzymanie pozycji lidera determinuje  wysokie tempo wprowadzanych zmian, poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań nie tylko w sferze produktu, ale w każdym obszarze działania firmy. 

Węzły pompowe, które wprowadziliśmy do naszej oferty dają gwarancję optymalnego dopasowania parametrów technicznych poszczególnych komponentów układu, a tym samym elimanację potencjalnych błędów w doborze. To duża wygoda dla firmy instalacyjnej i projektanta.  Dodatkowo, wykonane są one z elementów renomowanych firm i dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie, co daje nam gwarancje utrzymania odpowiedniej jakości i wolumenu sprzedaży. 

WING to bez wątpienia rewolucja na rynku kurtyn powietrznych. Produkt, który ma doskonałe parametry techniczne, a przy tym niepowtarzalny design. Przy projektowaniu WING’a szczególną uwagę zwróciliśmy na uzyskanie niskiego poziomu hałasu, który bardzo często jest kluczowym parametrem decydującym o wyborze kurtyny. Dzięki zastosowaniu nowatorskiej konstrukcji urządzenia stabilizującej przepływ powietrza oraz nowym zespołom wentylatorowym uzyskaliśmy parametry, które pozwalają nazywać WING’a najcichszą kurtyną na rynku. 

Wracając do design’u – w przypadku WING’a możemy śmiało użyć sformułowania sztuka użytkowa. Minimalistyczna bryła obudowy przypomina doskonałe w swojej prostocie skrzydło szybowca, a charakterystyczne diamenty zwieńczające urządzenie nadają mu elegancję i harmonię. Jest to bez wątpienia najbardziej atrakcyjny wizualnie produkt stworzony w całej historii istnienia firmy. Chciałbym również podkreślić, co jest nowością na rynku polskim, że kurtyna WING jest już oferowana z silnikami EC, które zapewniają wyższą efektywność energetyczną. 


Sprawdź ofertę eshop VTS Group

 

R.: A czy w Pana odczuciu sprzedaż urządzeń HVAC przez Internet ma przyszłość?

J.J.: Oczywiście. Sprzedaż internetowa to przyszłość, która nie ominie rynku HVAC. Rozumiemy, że musimy iść z duchem czasu, dlatego otworzyliśmy sklep internetowy (eshop.vtsgroup.com) gdzie rozpoczęliśmy sprzedaż kurtyn powietrznych, nagrzewnic wodnych, automatyki  oraz elementów eksploatacyjnych i serwisowych do central wentylacyjnych. Zamówienie złożone w sklepie jest realizowane w ciągu 48 godzin i wysyłane bezpośrednio do klienta. Szybkość realizacji zamówienia, brak pośredników, bezpieczeństwo płatności to zalety, które pozwalają nam rozwijać internetowy kanał sprzedaży i pozyskiwać nowych klientów. 

 

 

R.: Jakie najważniejsze wyzwania stoją przed Panem oraz firmą VTS Polska w najbliższym czasie?

J.J.: Firma nieustanie się rozwija. Po wprowadzeniu nowej linii VENTUS 2016, węzłów pompowych, nowej kurtyny WING czekają nas kolejne wdrożenia produktowe. Rozumiemy, jak ważnym elementem instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych są nowoczesne systemy automatyki. Inteligentnej automatyki, która zapewnia użytkownikowi pełna kontrolę nad pracą urządzeń (bez względu na miejsce w którym w danej chwili się znajduje),  optymalizację kosztów użytkowania, pomaga uzyskać szybszy zwrot kosztów poniesionych na inwestycje. 

Nie zapominamy o szkoleniach naszych klientów.  Organizujemy regularne seminaria produktowe, na których prezentujemy  centrale VENTUS 2016, nową kurtynę powietrzną, węzły pompowe, nowe rozwiązania w automatyce i okablowaniu central. Seminaria mają część praktyczną, na której każdy z uczestników może sam wypróbować możliwości, które dają nowe układy sterowania, docenić łatwość oraz intuicyjność obsługi. Od stycznia do czerwca 2016 udział w naszych seminariach wzięło blisko 500 projektantów, inwestorów i wykonawców. Liczymy, że w druga połowa roku nie będzie gorsza.

 

 

R.: Dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów w życiu prywatnym, jak i zawodowym!

J.J.: Dziękuję również

 

 Rozmawiał z nami Jarosław Jóźwiak
Prezes Zarządu VTS Polska sp. z o.o.

Jest bardzo wiele takich obiektów, na rynku polskim do tych najbardziej znanych, na które dostarczyliśmy urządzenia w ostatnim czasie można zaliczyć m.in.,: Prime Corporate Center (Warszawa), Biurowiec Pacific (Warszawa), Hotel Grand Lubicz (Ustka), Centrum Handlowe Zielone Arkady (Bydgoszcz), Sky Tower (Wrocław), Centrum Handlowe Posnania (Poznań), Multimedialny Dom Plusa (Warszawa), Stadio Górnika Zabrze, Stadion Jagiellonia Białystok.

W skali globalnej, w mojej opinii do najciekawszych obiektów można zaliczyć m.in.: hotel InterContinental (Bay Central) w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie), fabrykę opon Bridgestone
w Uljanowsku (Rosji), ogromne centrum handlowe New Century Global w Chengdu (Chiny),
biurowiec firmy IBM w Chennai (Indie), centrum medyczne Presbyterian Weill Cornell w Nowym Jorku (USA), uniwersytet w Auckland (Nowa Zelandia) i wiele innych.

 

Komentarze

Kowal

Ali B a nie widzisz róznicy miedzy nowymi artykulami z datą a najczęsciej czytanymi artykulami? VTS ciągle na jezykach :D

Ali B

Słuchajcie ten wywiad dodany był ponad 2,5 roku temu. Nie macie innych ciekawych wywiadów? No chyba ze słono płaca za publikowanie go na pierwszej stronie przez taki okres...

mechan

Pan prezes Jóźwiak zapomniał o najwazniejszym - Ventus 2016 to powrot do standardu konstrukcji opartej na szkielecie z profili aluminiowych. Oznacza to wycofanie sie firmy z rozpadajacych sie central tzw. bezszkieletowych. Zabraklo slowa przepraszam za eksperymenty na zywym organizmie. Ale internet i klienci nie zapomna i prawda jest taka ze wszystko trzyma sie na kasie dla projektantow. Gdyby nie to nikt by tego bubla nie kupil.

uprzejmy

ahahahahahahahahahahahaha ... wyznacznikiem VTS jest jedynie cena urządzeń i kasa jaka odprowadza jest projektantom. Prawda jest taka, że pracownicy (przepraszam, firmy świadczące usługi na rzecz VTS) z kilkunastoletnim stażem trzymają tą firmę na przyzwoitym poziomie - czas pokaże że ich brak znacząco wpłynie na poziom sprzedaży w Polsce. Co zresztą już widać w Warszawie. Pozdrawiam kumatych !

Edward gierek

Ciekawe co odpowiedzą w kolejnych edycjach firma x y z które wszyscy znamy... życzliwy i niezlosliwy klient tych ze rowniez firm Edward

Robert

Bardzo przyjemny wywiad. Konkretny, nieprzebajerowny fajna lektura tylko zastanawiam sie czemu nie pokazano polskiej siedziby skoro jest to vts polska??

Gość

Sluchajcie no nie przesadzajmy, firma duza wiec mozna jak najbardziej chwalic ale chyba konkurencja tez ma cos do powiedzenia. wszytsko zalezy od osob uzytkujacych i mi jako instalatorowi tez dobrze pracuje sie z ich urzadzeniami ale inne firmy wymienione tez sa ok. wszystko zalezy od realizacji projektu kosztow. wiec jest ok ale nie slodzmy az tak - kazdy z nich zna swoja wartosc

Adam Suchomski

Znamy wielu producentów na skalę kraju i za granicę, chociażby klimor klima-term czy sonniger jednak nie ulega w ogóle wątpliwości że to VTS jest wśród nich najbardziej i najprężniej rozwijającą się firmą. Ten wywiad to potwierdza bo wystarczy spojrzeć na portfolio realizacji czy to ze urządzenia spełniaja nie tylko polskie standardy ale i światowe. Nie krzywdząc innych firm uważam ze nie wolno niestety porównywać VTS z flowairem czy innymi ponieważ byłoby to mocno krzywdzące dla vts. Chylę czoła przed prezesem i całym zespołem bo robicie światowa robotę a do tego, co udowadniacie, wasze urządzenia to najwyższa jakość i klasa. Brawo!

Rebecca

Tylko tyle w temacie... Nie dosyć że miło się ogląda to i czyta się jednym tchem!

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.