Skrzynki rozprężne FLX-PLO-EPP przeznaczone do domowych systemów wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Służą do podłączenia przewodów wentylacyjnych fi 75 mm oraz montażu zaworu wentylacyjnego. Skrzynka FLX-PLO-EPP jest wykonana z tworzywa EPP (spieniony polipropylen), który pełni rolę izolatora cieplnego, przez co eliminuje potrzebę dodatkowego izolowania.

izolowane skrzynki rozprężne pod anemostat

Niskie opory przepływu

Ergonomiczny design puszki oraz mała średnica przewodów (75 mm) daje możliwość instalacji całego systemu w przestrzeni międzysufitowej. Pozwala to na uzyskanie większej powierzchni użytkowej dla pomieszczenia.

Wykorzystany do produkcji materiał EPP umożliwia nadanie aerodynamicznego kształtu wnętrza puszki, co prowadzi do niskich oporów powietrza.

Sprawdź dane techniczne skrzynek rozprężnych z EPP

ksztatł skrzynki izolowanej pod anemostat

Szczelna instalacja

Puszki FLX-PLO-EPP wyposażone są w uszczelkę TPE na króćcach– takie połączenie z przewodami FLX-HDPE jest szczelne oraz łatwe w montażu.  System zbudowany przy użyciu puszek EPP osiąga szczelność w klasie C.

Kształt puszki został specjalnie wydłużony, aby po zamontowaniu przewodu elastycznego zapewnić jego stabilne mocowanie oraz ochronić przed wysunięciem.

skrzynki rozprężne do rekuperacji

 

Prosty montaż

Kołnierz pod anemostat ma możliwości płynnej regulacji wysokości poprzez odcinanie nadmiaru materiału do momentu otrzymania pożądanej wysokości.  Na kołnierzu wykonaliśmy specjalne tory ułatwiające odcinanie poszczególnych sekcji oraz  pomocnicze oznaczenia wysokości ( „40” i „60”).  Kołnierz ma odejście mufowe, przez co możemy zamontować zawór wentylacyjny bezpośrednio do puszki.

kołnierz mufowy z podziałką

 

Skrzynka rozprężna jest wyposażone w 3 otwory montażowe, aby szybko przytwierdzić puszkę do podłoża za pomocą wkrętów (z kołkami rozporowymi).

Drugą metodą montażu jest mocowanie przy użyciu taśmy perforowanej (zakres szerokości taśmy 17-25 mm). Skrzynka rozprężna posiada specjalne prowadnice, które po przykręceniu taśmy perforowanej gwarantują stabilność montażu puszki w pozycji zarówno sufitowej, jak i podłogowej oraz uniemożliwiają przesunięcie puszki.

puszka rozprężna wentylacja

 

Dostępne są 2 modele:

 • Skrzynka rozprężna jedno-króćcowa (1x75)  z kołnierzem pod zawór Ød 100
 • Skrzynka rozprężna dwukróccowa (2x75)  z kołnierzem pod zawór wentylacyjny Ød 125mm.
 • Kołnierz ma możliwość zmiany średnicy ( z Ø125 mm na Ø 100 mm) dzięki zastosowaniu redukcji wkładanej do środka kołnierza również wykonanej z materiału EPP.

jedno i dwukroccowa skrzynka rozprezna

 

Dlaczego warto wybrać skrzynki rozprężne z EPP?

 • Wysoka termoizolacyjność: EPP jest materiałem izolacyjnym λ=0,039, grubość ścianek wynosi od 8 do 31 mm. 
 • Wyprofilowany kształt wewnętrzny puszki obniża spadki ciśnienia 
 • Szczelność systemu w klasie C 
 • Odporne na korozje
 • Prosty i łatwy montaż – łączenie na wcisk 
 • Posiadają 3 solidne uchwyty ułatwiające montaż 
 • Kołnierz z odejściem mufowym do bezpośredniego podłączenia zaworu wentylacyjnego
 • Korpus skrzynki rozprężne jest wykonany z EPP, króćce z ABS, a uszczelka z TPE
 • Duża wytrzymałość mechaniczna
 • Dostępne w dwóch wariantach: 1 x Ø75 mm oraz 2 x Ø75 mm 

 

Sprawdź dane techniczne skrzynek rozprężnych z EPP