Podstawą każdej instalacji jest jest odpowiednie zabezpieczenie, ponieważ blaszane czy puste w środku przewody przewodzą dźwięk, a zbierająca się na nich wilgoć może stanowić spory problem. Armaflex Duct to cała gama izolacji wprowadzona na rynek przez firmę Armacell.

Izolacja Armaflex Duct .

Instalacja wentylacyjna jest bardzo specyfikacja, a podstawowym problemem jest łatwość przenoszenia się hałasu w kanałach wentylacyjnych. Kanały, które są blaszane i puste, doskonale przewodzą dźwięki, które mogą rozchodzić się po całym budynku i obniżać komfort znajdujących się w nim osób. Pierwszym sposobem neutralizacji takiego zjawiska jest zastosowanie wełny mineralnej, jednak wełna ma skłonność do nasiąkania wodą, która się zbiera na powierzchni kanałów.  Drugim sposobem jest zastosowanie izolacji z grupy Armaflex Duct.

 

Wentylacja dobrze zabezpieczona

Armaflex Duct firmy Armacell jest izolacją stworzoną na bazie spienionego kauczuku syntetycznego, specjalnie z myślą
o optymalnym zabezpieczeniu kanałów wentylacyjnych. Zamkniętokomórkowa struktura tego materiału zapewnia bardzo dobre wytłumienie blaszanych przewodów, minimalizując tym samym możliwość roznoszenia się dźwięków wewnątrz budynków. Co więcej, stanowi ona również doskonałą barierę dyfuzyjną (współczynnik dyfuzji powyżej 7000) zapobiegającą kondensacji wilgoci, co eliminuje możliwość skraplania się wody na powierzchni chłodnego kanału, co zapobiega zaciekom, zalewaniu urządzeń pod kanałami, oraz przeciwdziała korozji. Dodatkową zaletą charakteryzującą produkty Armaflex Duct firmy Armacell, jest bardzo prosty montaż nawet w przypadku skomplikowanych instalacji. Jest to efektem zastosowania warstwy samoprzylepnej jaką pokryta jest jedna strona izolacji oraz wysokiej elastyczności materiału, z jakiego została ona wykonana.

Rodzinę izolacji Armaflex Duct firmy Armacell tworzą trzy produkty. Pierwszy, podstawowy Armaflex Duct dostępny jest w sześciu grubościach