Instalacje On Tour, to rywalizacja instalatorów, organizowana od czterech lat w 13 miastach Polski, która polega na wykonaniu, w jak najkrótszym czasie, szeregu czynności na modelu instalacji. Osoby które uzyskają 3 najlepsze czasy w poszczególnych miastach, zmierzą się ze sobą następnie w Poznaniu podczas targów Instalacje (25-28.4.2016) w finale 5 Mistrzostw Polski Instalatorów (MPI).

INSTALACJE ON TOUR–rady od partnerów projektu.

Jakie rady dla uczestników mają partnerzy projektu?
Otóż  Karol Białobłocki, Dyrektor ds. Rozwoju Strategicznego w firmie AFRISO, cytując klasyka: „trening czyni mistrza”, mówi iż wiele prób i ćwiczeń oraz uczestnictwo w szkoleniach organizowanych przez firmę AFRISO w celu pogłębiania swojej wiedzy, to najlepsze sposoby, by dobrze przygotować się do eliminacji. Oprócz tego wspomina o dobrym humorze, który pomoże w wielu sytuacjach.

Dyrektor Marketingu i Sprzedaży w firmie Vogel & Noot, Piotr Higersberger, również nadmienia o dobrym humorze i do tego życzy wyśmienitej zabawy. Jego doświadczenie pozwala zwrócić uwagę, że uczestnicy, którzy wcześniej zapoznają się z dokładnie z czynnościami konkursowymi oraz zaplanują ich kolejność, osiągają najlepsze czasy. Radzi również, by przed konkursem poćwiczyć na specjalnej ściance montażowej, na której można spróbować wykonać dowolną czynność. Dariusz Tymczuk, Regionalny Dyrektor Marketingu, Grundfos Pompy Sp. z o.o., Europa północno-wschodnia, wspomina, że bardzo liczy się umiejętność opanowania stresu, sprawność fizyczna, wiedza oraz doświadczenie, ale również skrupulatność i zarazem szybkość.

Józef Duks i Błażej Piechota z BIMs PLUS, natomiast motywują do uczestnictwa następująco: "Szanowni Państwo, Właściciele i pracownicy firm instalacyjnych. Wyobraźcie sobie adnotacje w materiałach reklamowych Waszych Firm: FINALISTA MISTRZOSTW POLSKI INSTALATORÓW. To brzmi dumnie i jest możliwe. 13 lokalizacji Bims Plus zaprasza do udziału w  Eliminacjach Mistrzostw już od 15 maja 2015 r.”