Nauka to jeden z głównych aspektów filozofii przemysłowej CAREL, uważana jest za niezbędny element szybkiej ewolucji rynków i technologii w sektorze HVACR. Z tego właśnie powodu, a także w celu zagwarantowania najwyższego poziomu profesjonalizmu we wszystkich obszarach firmy, CAREL w przeszłości realizował programy rozwoju personelu oraz szkolenia.

Ta filozofia widoczna jest także w zaangażowaniu firmy w szkolenia poza jej granicami, poprzez różne partnerstwa z uniwersytetami. Wkład w szkolenie studentów to gwarancja przyszłości dla sektora, dzięki wysoko wykwalifikowanemu personelowi. W ramach tej filozofii CAREL wraz ze swoim chorwackim dystrybutorem MB Frigo Grupa dostarczyli Uniwersytetowi w Rijevie materiały potrzebne do budowy instalacji CO2.

Instalacja obejmuje skraplacz „ARCTIC” opracowany przez MB Frigo Grupa, zawierający wysokowydajne rozwiązanie CAREL z naturalnymi czynnikami chłodniczymi (Hecu CO2) oparte na technologii prądu stałego. Instalacja obejmuje również chłodnię zarządzaną przez UltraCella i EVD ice, mini lokalny system nadzoru bossa oraz EnergyMeters do zarządzania energią i zdalnego sterowania urządzeniem.

- Dzięki tej instalacji uczniowie mogą przetestować nową technologię BLDC z CO2, naturalnym czynnikiem chłodniczym - skomentował Branimir Pavkovic, profesor na Wydziale Inżynierii RITEH, University of Rijeka. - Co więcej, technicy chłodnictwa mogą z niego skorzystać, aby zdobyć swój profesjonalny certyfikat kwalifikacji. Instalacja stanowi wartość dodaną dla naszego działu i stanowi źródło rozwoju szkolenia przyszłych chorwackich specjalistów – dodał.

 

Dowiedz się więcej